PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Акваріумна екзотика: прозорі підводні мешканці, яких можна утримувати вдома

Акваріумна екзотика: прозорі підводні мешканці, яких можна утримувати вдома

Відсутність забарвлення – ідеальне маскування. Прозорий тулуб «скляних» риб робить їх майже непомітними для хижаків. Розгледіти можна лише обрис хребта. Непомітними є навіть нервова і кровоносна системи цих створінь. 


Як це можливо – науковці єдиної думки не мають. Одні причиною такого явища вважають тоненьке тіло прозорих риб, яке перешкоджає значному заломленню світла. Інші говорять про специфічну будову клітин їхнього організму.

Цікаво, що деякі риби мають прозоре забарвлення лише на час ювенального періоду свого життя. Найяскравіший приклад – європейський річковий вугор, який згодом стає коричневим.  

Скляна тетраЦю представницю сімейства харацинових складно назвати повністю прозорою: її хвостовий плавник має червоний колір, а невеличке витягнуте тіло до 6 см завдовжки – трошки блакитний відтінок.

Скляна тетра має добре зримий хребет і плавальний міхур. Її внутрішні органи замасковані сріблястим черевцем.

Така рибка не потребує особливого догляду. Головне – утримувати її у зграї від 6 особин, які будуть забезпечені тьмяним освітленням і заростями водної рослинності.   

Зірчаста прістеллаЦя риба має типову для харацинових форму тіла – високу і сплющену з боків. Як і скляна тетра, прістелла не є абсолютно прозорою: її тулуб має трошки жовтуватий відтінок, хвостовий плавець пофарбований у червоний колір, а усі інші – у чорний і жовтий. 

В англомовних країнах прістеллу називають X-ray Tetra або «тетра-рентген». Крізь її тіло можна з легкістю розгледіти хребет і плавальний міхур.

Як і більшість харацинових, прістелла невибаглива в утриманні. Вона комфортно почувається у зграї від 6 риб, за умов розсіяного світла і наявності великої кількості водної рослинності.

Індійський скляний окунь Мешканець прісних і солонуватих стоячих водойм Індії та Тайваню. Своє ім'я він отримав через абсолютно прозоре тіло. Він має сріблясте черевце, зяброві кришки, очі і хребет. 

Інша особливість скляного окуня – він однаково добре почувається у прісній або трохи солонуватій воді, тому з легкістю може адаптуватися до морських сусідів. 

За природою скляний окунь є зграйною рибою – в акваріумі його краще тримати групою від 10 особин. А ще він гостро реагує на будь-які негативні зміни складу води, тому потребує щоденної уваги власника до акваріумного середовища. 

Індійський скляний сомЦя риба в природі живе у водоймах Південно-Східної Азії з повільною течією.

Скляний сом має довге сплющене з боків ідеально прозоре тіло. Через нього легко розгледіти хребет, а якщо придивитися, можна побачити і зовсім невеличке серце. 

Індійський сом виростає до 10-15 см в довжину і віддає перевагу зграйному способу життя. На самоті він стресує, багато хворіє, погано їсть, і, як наслідок, проживає невеличке і не дуже якісне життя.

Новачку акваріумістики скляний сом може завдати клопоту, бо він вкрай вибагливо ставиться до умов утримання і дуже гостро реагує на зміну параметрів водного середовища. Особливо важко цей прозорий улюбленець переживає переїзд на нове місце проживання.

Скляний ніж Риба, яка носить цю назву, є найдрібнішою представницею усіх підводних «ножів» – виростає до 30 см в довжину. У природі поширена у водоймах Південної Америки.

Її тіло має довгасту і сплющену форму, спинний і черевні плавці в неї відсутні. Прозорим «ніж» є лише в юнацтві, а з віком набуває сіруватого відтінку.

Як усі інші риби-ножі, скляний має невеличке електромагнітне поле, за допомогою якого полює і спілкується з родичами. Тому з акваріума, в якому мешкає такий прозорий улюбленець, варто прибрати усе залізо – воно становить загрозу електромагнітному полю риби.

Скляна креветкаВона є мешканкою водоймищ Індії. Там її можна зустріти серед опалого на дно листя дерев. У домашніх умовах вона частий гость початківців акваріумістики, бо відрізняється невибагливістю.

Друга її назва – креветка-привід. Вона чудовий санітар акваріуму, – позбавляє його залишків їжі – і має дружній характер, тому підходить для утримання в акваріумі з іншими невеличкими підводними улюбленцями.

Окрім прозорості, ще одна цікава особливість скляної креветки – малорухливість – вона годинами може сидіти на одному місці. Складається враження, що в акваріумі встановили скляну статуетку. А у вашому акваріумі є така?

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.