PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Поросячі історії: про зменшену копію символу 2019 року – міні-пігів

Поросячі історії: про зменшену копію символу 2019 року – міні-пігів

За деякими даними, із наближенням 2019 року, якому протегує свиня, у декількох країнах світу збільшився попит на міні-пігів. Це – зменшена, домашня копія повногабаритної і дуже відомої в нашій країні тварини. Такого улюбленця утримують, наприклад, Девід Бекхем та Арнольд Шварцнеггер. Може, і ви колись замислювалися над покупкою такої екзотики? Познайомимося з нею ближче.  

Історія появи міні-пігів

Батьківщиною маленьких свиней є Німеччина. Там у ХХ столітті, за участі в'єтнамських висловухих свиней і маленьких диких кабанчиків, на світ з'явилися міні-піги. У Європі їхнє створення мало суто декоративні цілі, у а СРСР, де так само паралельно працювали над створенням міні-хрюкаючих створінь, – лабораторні дослідження. 35 років знадобилося вченим, щоб домогтися більш-менш карликових результатів. Породу невеличких радянських свиней сьогодні називають мінісібс або сибірська мініатюрна.
Наразі існує близько 30 порід міні-пігів, але найменшою є італійська порода міні-майаліно, створена селекціонером Стефаніо Морьїні. В дитинстві майаліно важать 450-500 гр, а у дорослому житті – кілограм 9-10. Для порівняння, вага звичайної дорослої свині становить близько 350 кілограм. За наймініатюрніші розміри серед усіх свиней міні-майаліно навіть потрапили до Книги рекордів Гіннеса. 

Особливості мініатюрного поросятка

Міні-піги можуть викликати алергічну реакцію. Тож перед покупкою такою улюбленця, варто зробити тест на алерген Е83 – епітелій свині.


Піги є соціальними тваринами, і можуть бути дуже нав'язливими у своєму бажанні поспілкуватися.


Якщо на підлозі вдома лежить ламінат або паркет, переміщення піга буде супроводжуватися дзвінким цоканням копит, окрім цього, на слизький підлозі копита свинки можуть роз’їжджатися.


Міні-піги полюбляють хрюкати і верещати. До музикального супровіду від свого улюбленця доведеться звикнути.
Разом з цим, міні-піги добре дресируються, майже «без запаху», не линяють, знаходять спільну мову з іншими тваринками і привчаються ходити в туалет на пелюшку.


Купувати міні-піга можна лише у перевірених заводників. На жаль, існує великий ризик замість мініатюрної свинки отримати повногабаритну свиню – купуєте ви нібито маленький екземпляр, але потім він виростає і важить значно більше, ніж ви собі уявляли і хотіли. Тому до вибору продавця поставтеся серйозно. А справжній міні-піг має велику голову і вуші, і доволі тоненьки кінцівки. І майте на увазі: чим меншої породи піга ви купляєте, тим дорожче він буде коштувати.

Побут і догляд

За раціоном харчування вихованця доведеться стежити дуже уважно, бо свині їдять усе. Виключіть це «усе», – солоне, солодке, копчене – і, задля добробуту улюбленця, пропонуйте йому овочі, фрукти, м'ясо, рибу, каші та сир. При цьому кількість продуктів тваринного походження не повинна переважати над продуктами рослинними. Малюк повинен їсти 3-4 рази на день, дорослий піг – 2 рази. 
Купайте вихованця за необхідністю і без використання побутового мила чи власної косметики. З водними процедурами проблем бути не повинно – до них піги ставляться нормально. Також пігами потрібно чистити вушка і раз на півроку підрізати копита.


Міні-свиней, як і собак, потрібно вигулювати двічі на день. Прогулянки убезпечать тваринку від ожиріння і дефіциту вітамінів. Для вигулу обирайте шлею, інакше свинка може втекти. Взимку вигулюйте поросятко 2 - 3 рази на тиждень або купіть для нього теплий одяг.


Не забудьте про профілактичні візити до ветеринара хоча б раз на рік, в ідеалі – раз на півроку. Для міні-пігів розроблений цілий календар щеплень, покликаний убезпечити тваринок від опасних захворювань.


А ви б хотіли мати міні-піга? 

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.