PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Домашня чилійська білка: як утримувати дегу?

Домашня чилійська білка: як утримувати дегу?

Дегу, на відміну від більшості інших гризунів, усі свої справи робить вдень, а вночі зазвичай спить. Це, мабуть, і впливає на його популярність – він не заважає власникам відпочивати. А ще дегу відрізняється тривалістю життя. У домашніх умовах він живе від 8 до 10 років – значно довше за усіх інших гризунів. Додаємо до цих фактів невибагливість такого звіра і отримуємо майже ідеального улюбленця.


Дегу мають коротку коричневу шорстку з рудим або сірим відтінком і дуже особливий хвостик: у разі небезпеки звір позбувається цієї частини тіла просто як ящірка. Але, на відміну від рептилій, створити собі новий не може. Тому дегу в жодному разі не можна брати за хвіст, як це роблять, наприклад, з шиншилами.  


Дорослий дегу зазвичай важить 300-400 грамів, а в довжину виростає до 35-40 см з хвостиком. Зір має не дуже гострий, чого не можна сказати про його слух і нюх. Саме вони допомагають дегу вижити в дикій природі.

Переваги і «слабкості» дегу

Окрім тривалості і способу життя, дегу можуть приємно здивувати своїх власників й іншими відмінностями: 


1. Вони не мають специфічного запаху.


2. Піддаються дресируванню.


3. Їхнє утримання не потребує значних грошових витрат і надмірних фізичних зусиль.
Та мають дегу й інші особливості: наприклад, як і шиншили, купаються вони в піску і гризуть усе, що трапляється їм на зуб. В природі, де живуть дегу, дощить вкрай рідко, а ось вулканічного пилу там багато. Тому ці звірі звикли митися не у воді, а в піску.


А звичка гризти дісталася дегу як подарунок від надряду гризунів. Щоб не шкодило майну, в клітці улюбленця турботливі власники розміщують усіляке приладдя для сточування зубів. 

 «Райдер» дегу

Дегу звикли до простору та фізичної активності, тому потребують відповідних умов життя: клітку розміром від 120 см в довжину і від 100 см в ширину, яка буде оснащена:


1. Будиночком – він стане сховищем і місцем відпочинку вашого звіра.


2. Годівницею і поїлкою. Перша має бути важкою, наприклад, керамічною, а друга – з дозатором – це не дозволить тваринці перевернути вміст тарілок і змішати їх з наповнювачем. 


3. Колесом для бігу або іншими розважальними атрибутами.


4. Камінням для сточування кігтів та зубів.


5. Ванною з піском.
Ємність з піском не може знаходитися в клітці гризунчика увесь час – дегу перетворюють її на туалет. Тому раціонально пропонувати тваринці пісочні процедури декілька разів на тиждень: ванну поставили, улюбленець помився, ванну прибрали. 


Дно клітки необхідно устелити наповнювачем, а саму клітку – правильно розташувати: у місці, куди не потрапляють прямі сонячні промені, і де немає протягів. 


Ідеальний температурний режим для дегу – 24-28 градусів тепла. А ідеальний раціон цього звіра складається з зернової суміші – це основа, – овочів, фруктів та зелені. 


Враховуйте, що дегу мають схильність до захворювання діабетом, тому вони не можуть споживати перестиглі фрукти. Під забороною також кисломолочна продукція і їжа з вашого столу.


А щоб придбати звіра, вирушайте в зоомагазинах або до заводників. На приватні оголошення краще не реагуйте – ризик натрапити на хвору тваринку значно вищий. 


Головне – пам’ятайте: купувати дегу можна у віці від двох місяців. Саме в цей період малюки припиняють харчуватися материнським молоком і готові вирушати до нового будинку. 

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.