PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

7 цікавих фактів про норвезьку лісову кішку

7 цікавих фактів про норвезьку лісову кішку

Пухнасті і схожі на рись – що ще ви знаєте про норвезьких лісових котиків? А вони, між іншим, прославилися у скандинавських міфах, стали «героями» королівського указу і ще недавно були на межі вимирання. Розказуємо цікаве про справжніх північних красенів – національну породу Норвегії.

Друзі суворих воїнів

Справжнє походження норвезької лісової кішки залишається загадкою і досі. За однією з версій, вона – нащадок короткошерстої кицьки, яку вікінги тримали на своїх кораблях для винищення мишей. 


Існує й інша думка – що норвезька вусата є нащадком ангорської кішки, яку з Туреччини до Скандинавії привезли лицарі-хрестоносці. 


В обидвох випадках спільне одне – давні предки норвезької лісової мандрували Норвегією, «знайомилися» з місцевими дикими і домашніми котами, а в результаті відростили густу пухнасту шубку, щоб максимально комфортно почуватися у лісах Скандинавії. 

Міфічні створіння

Норвезьких лісових котиків активно оспівували у міфах та легендах Норвегії. Так, один з міфічних персонажів носить ім'я Skogkatt, що в перекладі з норвезької означає «лісовий кіт». Skogkatt – пухнастий кіт, який може забиратися вгору гладкими скелями, чого зовсім не можуть інші коти.
Крім того, Фрейя, богиня любові та війни у германо-скандинавської міфології, за переказами, подорожувала на колісниці, що була запряжена великими пухнастими котами. 

Норвезька лісова кішка – символ Норвегії 

Король Норвегії Олаф V, що правив у минулому столітті, призначив норвезьку лісову кішку національною породою.

На межі вимирання

Під час Другої світової війни норвезька лісова опинилася на межі вимирання. Тоді була створена спеціальна програма захисту породи. Згодом, лише в 1977 році, Міжнародна федерація кішок (FIFe) офіційно визнала норвезьку лісову окремою породою. 

Майже рись

Норвезька лісова кішка не просто більша за представників інших порід – вона більша за деяких собак: середній самець норвезької лісової може важити від 6 до 9 кг.

Вусаті скелелази

Норвезькі лісові кішки могли би стати чудовими скелелазами. Вам доводилося бачити вусатого, що тікає з дерева вниз головою? Якщо так, це була норвезька лісова кицька. Вона, на відміну від представників інших порід, має особливо міцні лапи, які дозволяють їй здійснювати подібні трюки.Родинні зв'язки з мейн-куном

Великі і пухнасті – мейн-кун та норвезька лісова виглядають як близькі родичі. Їхня зовнішня схожість вас не обманює. За легендою, мейн-кун, аборигенна порода США, є нащадком норвезької лісової кішки.

Бонус: як відрізнити норвезьку лісову від мейн-куна, якщо ви не фахівець? 

Зверніть увагу на мордочку. У норвезьких лісових котів мордочка має форму рівностороннього трикутника, а у мейн-кунів – клиноподібна з високими вилицями. 

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.