PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Походження мейн-кунів: легенди та історія породи

Походження мейн-кунів: легенди та історія породи

Мейн-кун – аборигенна порода котів Північної Америки. Її представники – це нащадки чотирилапих мешканців штату Мен. Дослівно з англійської назва породи перекладається як «менський єнот». Звідси походить друга назва породи – менська єнотова кішка – та чисельні легенди про її походження. 

Легенда перша – про диких прабатьків породи

Прихильники цієї версії походження породи стверджують, що предками мейн-кунів була північноамериканська рись, від якої вони успадкували розміри і пензлики на вушках, а може навіть єнот, від якого котики взяли забарвлення, хвіст та назву. Але це неможливо, каже наука: рись, єноти та кіт – це різни види, схрещення яких унеможливлює генетика.  

Легенда друга: мейн-куни – улюбленці королеви

Така версія свідчить наступне. Наприкінці XVIII століття у Франції спалахнула революція. Вірний Марії-Антуанетті капітан Самюель Клоа організував для неї план втечі. Підготував корабель, завантажив його речами королеви і кицьками. Але план провалився. Капітан втік сам, а разом з ним до Америки потрапили довгошерсті улюбленці королеви, яких привітно зустріли місцеві короткошерсті вусаті і започаткували появу нової породи.  

Легенда третя – про улюбленців капітана Єнота

А прихильники цієї легенди про походження мейн-кунів вірять в існування капітана на прізвисько Єнот, який обожнював котів і завжди брав їх з собою у плавання – зазвичай не менше десятка перських, ангорських та інших кицьок. У плаванні народжувалися кошенята, яких капітан прилаштовував у портах. А оскільки плавав він біля берегів Америки, там і з’явилися мейн-куни – тобто коти «від Єнота».Хто і звідки мейн-куни насправді?

Правда полягає в тому, що мейн-куни – це природна популяція американської котячої метрополії. З давніх часів менські єнотові коти жили на фермах, де боролися з гризунами. Їхню зовнішність роками формувала природа. Це зробило котів великими й фізично витривалими тваринами, які комфортно почуваються в умовах суворого клімату Нової Англії.

Визнання породи

В середині XIX століття мейн-кунів вперше представили публічно на сільському ярмарку в штаті Мен. Зазвичай на таких заходах люди демонстрували усе, що вражало їхню уяву, зокрема незвичних котів. 


Так, у масивних мейн-кунів швидко з’явилися шанувальники. А в 60-х роках XIX століття фермери організували виставку котів на Skowhegan ярмарку, де виставлялися лише предки менських єнотових кішок. Вони боролися за титул «Meime State Champion Coon Cat». 


Популярність мейн-кунів зростала, а наприкінці XIX століття ними зацікавилися ще й мешканці міст, а не лише сіл, де цих вусатих утримували для боротьби зі щурами. 


Містяни почали брати мейн-кунів на власні виставки, де головними конкурентами цих вусатих були представники ангорської породи. Зокрема, у травні 1895 році на виставці в Медісон-сквер-гарден у Нью-Йорку мейн-кун на ім’я Коузі отримав титул «Best in show». 


В 1908 році в США заснували фелінологічну систему Cat Fanciers’ Association (CFA) – Асоціацію любителів кішок. Мейн-кун на ім’я Molly Bond став п’ятим за рахунком котом, якого зареєструвала CFA.
Однак в 1911 році у розвитку породи мейн-кунів наступило затишшя, що пов’язують з появою на виставках перських котів, яким мейн-куни серйозно поступалися у популярності. 


Впродовж 40 років мейн-куни не виставлялися на спеціалізованих виставках котів. Однак шанувальники породи з Північної Америки взялися змінювати ситуацію – історія мейн-кунів продовжилася. 


В 1953 році в США був створений Центральний клуб любителів мейн-кунів. Трохи пізніше, у 1968 році, шістка заводників заснували Асоціацію заводників мейн-кунів (MCBFA), що функціонує по сьогодні. Вже у 1980 році до MCBFA вступили близько 1000 шанувальників мейн-кунів та 200 розплідників. Центральний клуб любителів мейн-кунів разом з MCBFA написали стандарти породи.


А сьогодні кожна фелінологічна система, що визнає мейн-кунів, зокрема WCF, FIFe, TICA, уже згадувана CFA, має власний стандарт для цієї породи. А самі представники породи переживають черговий спалах популярності.


А вам подобаються мейн-куни?

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.