PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Витончені вухаті орієнтали: історія однієї з найбільш «інопланетних» порід котиків

Витончені вухаті орієнтали: історія однієї з найбільш «інопланетних» порід котиків

Орієнтали – стрункі котики з витонченим кістяком та міцною мускулатурою, дуже великими вушками і тонким довгим хвостиком, грайливі та балакучі походять зі Сходу і є родичами сіамів. 


Так, сіами та орієнтали – це одна породна група. Вони відрізняються забарвленням: сіами мають характерне гімалайське забарвлення, – світлу по всьому тілу шорстку із затемненнями на вушках, лапах, мордочці та хвостику; орієнтали ж не мають таких затемнень – вони «пофарбовані» повністю. 

Історія орієнталів

Таїланд – батьківщина орієнтальних котиків. Перші згадки про цих дивовижних тваринок можна зустріти у літописах Сіаму, в яких розповідалося про вусатих, дуже схожих на сіамських, але без властивих ним темних відмітин. 


Тривалий час місцеві котики Таїланду – сіами та орієнтали –  вважалися там священним. В Сіамі деякий час навіть діяв закон, який забороняв вивозити цих тваринок за кордон. Але наприкінці 19 століття це врешті сталося – сіами та орієнтали потрапили в Англію. Так, в 11 виданні Британської енциклопедії за 1903 рік згадується «повністю забарвлені» сіамські котики – орієнтали. 


А перша виставка котиків в Англії, в якій взяли участь орієнтали, відбулася раніше – у 1896 році. Відтоді і до 1923 року тривали суперечки між фелінологами стосовно «однотонних сіамів», їхню долю як породи та виставкову кар’єру, аж доки Британський клуб сіамських кішок (Siamese Cat Club of Britain) не заявив: «Клуб дуже шкодує, але не вважає можливим заохочувати розведення інших різновидів породи, окрім блакитнооких тваринок гімалайського забарвлення». 


Таким чином, на певний час сіами «затьмарили» своїх родичів із суцільним забарвленням шорстки.


Але вже у 60-ті роки у фелінологів до орієнталів знов просинається інтерес. За розвиток породи беруться насамперед в Нідерландах та ФРН. Заводники фокусуються на меті отримати струнку та витончену кішечку сіамського типу, але суцільного забарвлення. Для цього на початковому етапі розведення сіамів схрещувалися з найбільш стрункими та повністю «пофарбованими» короткошерстими тваринками.


Офіційне визнання орієнтальна порода отримала на початку 70-х років в Англії. При цьому в США попередній стандарт породи прийняли ще раніше – у 1958 році, а реєстрація тваринок нової породи почалася в жовтні 1974 року. 
В Англії ж 1974 роком датується остаточна редакція стандарту білих сіамів – форінвайтів, 1978 роком – стандарт гавани, а згодом також були затверджені інші класичні забарвлення. 


Через 10 років на виставках з'явилися черепахові, плямисті, смугасті та кремові орієнтали. А сьогодні фелінологічні організації FIFE, WCF, CFA та TICA визнають практично усі колірні варіації забарвлень орієнталів.


Цікаво, що на час визнання породи у світі вже існувало понад 60 розплідників породи. У Радянський Союз вони потрапили в 1987 році.

Наостанок – декілька цікавих фактів про орієнталів

  1. 1. Спочатку орієнтальну кішку називали коричневою східною кішкою, а потім й гаванською.
  2.   2. Сьогодні офіційно визнано понад сорок варіацій забарвлення орієнтальної породи

А ще орієнтали мають гучний та звучний голос, і вони люблять ним користуватися – враховуйте це під час вибору породи улюбленця!


Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.