PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Далматин: історія породи, робочі якості та цікаві особливості

Далматин: історія породи, робочі якості та цікаві особливості

Століттями плямистих собак називали в різний спосіб: тигровий або турецький собака, каретний собака, далматський дог. Сьогодні вони мають одну назву – далматин (так, казати далматинець – неправильно), і довгу, але досі до кінця на вивчену історію походження.

Історія далматського собаки

Далматин – давня порода собак. Її історія налічує кілька тисячоліть. Імовірно, що предками далматинів були мармурові доги.


Наразі дослідники не дійшли єдиної думки про походження породи. Найпоширеніша версія така, що свою назву далматини отримали від історичної області на північному заході Балканського півострова – Далмації. Це територія сучасної Хорватії та Чорногорії.
Також існує версія, що далматини з'явилися у Єгипті. Так, на одній стародавній фресці зображений плямистий собака, який гордо біжить поруч з колісницею, на іншій – як собаки, дуже схожі на далматинів, полюють на дикого кабана.


Окрім цього, під час розкопок в Єгипті археологи знайшли статуетки собак, які в точності копіюють зовнішній вигляд далматинів.


Є ще третя версія – нібито перші далматини з'явилися на півночі Індії, а в Далмацію потрапили разом з циганськими таборами. Так, давньогрецький філософ Аристотель у своїх творах згадує про плямистих собак, які жили в Індії і називалися тигровими собаками. Імовірно, що далматини потрапили у Європу через Грецію. Потім їх могли доставити в Англію на кораблях.
У XVII столітті далматини користувалися популярністю у Ватикані, а у XVIII – часто супроводжували екіпажі англійської знаті.


Вперше максимально чітко описав і зобразив далматинів на своєму малюнку англійський художник Томас Б’юік, який називав цих тваринок «каретними собаками». Імовірно, в таку назву Б’юік вкладав головне заняття далматинів в той час – супровід кінних екіпажів.


Перший стандарт породи в 1882 році написав англієць на ім'я Веро Шоу, а в 1890 році цей стандарт став офіційним стандартом далматинів.


FCI – Міжнародна кінологічна федерація – вперше опублікувала стандарт далматина в 1955 під назвою «далматський мисливський собака».

Послужний список далматинів: де використовували собак?

Від самого початку собаки цієї породи служили мисливцями. Витривалість і гострий нюх допомагали далматинам обходити величезні території у пошуках здобичі. І навіть у стандартні породи FCI значиться, що далматин «любить воду і рух на природі, має яскраво виражений мисливський інстинкт». Сьогодні далматини на полюванні зустрічаються вкрай рідко – можливо це пов’язано з порівняно невеликою популярністю породи.


Втім, полювання – не єдине, що вміють робити далматини. Наприклад, у XVII столітті їх пускали попереду карет: далматини мають хороше чуття і заздалегідь попереджали власників про небезпеку на дорозі – найчастіше про розбійників, які грабували карети.
А в ХІХ столітті далматини служили в пожежній охороні. І там вони теж попереджали людей про небезпеку – собаки бігли попереду пожежної карети і гучно гавкали. Службовим далматинам одягали на голову маленькі каски – це відрізняло їх від домашніх псів.


Також недовго далматинів використовували для випасу худоби і в якості щуроловів.

Особливості далматинів та цікавості породи

А ви знали, що:

  1. 1. Істотна частка далматинів – повністю або частково глухі: за фірмову «плямистість» цієї породи та глухоту відповідає один і той же ген. За підрахунками вчених, проблеми зі слухом мають від 15 до 30% усіх далматинів. Трапляється, що собака нормально чує одним вухом і нічого не чує іншим. Повною глухотою страждають приблизно 5% далматинів.
  2. 2. Далматини народжуються абсолютно білими. Плямки з’являються поступово і згодом – через 3-4 місяці після народження.
  3. 3. Далматини бувають двох видів – з чорними або коричневими плямками. У коричневих далматинів плямки менші – 2 см у діаметрі, у чорних – 3 см.

А ви б хотіли утримувати далматина? Якого – чорного або коричневого?

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.