PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Вельш коргі: історія походження «злого собаки»

Вельш коргі: історія походження «злого собаки»

Вельш коргі – англійські породи собак. Проте, коли і як вони з’явилися на території Британських островів, не знає ніхто. Достеменно відомо одне: невеличкий і міцний коргі, який охороняє ферму і пасе худобу, відомий в Англії протягом багатьох століть. І також про історію цих собаки відомо багато легенд, які передаються від одного покоління місцевих жителів до іншого. 

Казкові легенди про появу коргі

Найбільш популярних легенд про ці породи існує дві.

Перша свідчить: цуценят коргі людям подарували феї, які використовували їх, як їздових собак. Цією легендою її прихильники пояснюють мітку на спині коргі у вигляді сідла.

Відповідно до другої легенди, двох цуценят, що сиділи на поваленому дереві в лісі, знайшли англійські селянські діти і забрали додому.

Як коргі дісталися Англії?

Англійський історик коргі Ллойд-Томас досліджував історію породи протягом 30 років. Він стверджував, що в Британію собаки типу коргі привезли предки кельтів, які мешкали у Центральній Європі наприкінці Бронзового століття приблизно 3000 років тому.Перетворенням маленької мисливської собачки кельтів на вівчарську англійську собаку займалися уельські селяни.
 
Найперші «екземпляри» породи були результатом схрещення диких вовків та шпіців. А серед родичів породи вельш коргі кардиган також є такси. Про це свідчить подібність у будові передніх лап кардиганів та такс.

Дві породи вельш коргі

Поняття «вельш коргі» поєднує у собі дві окремі породи: вельш коргі пемброк та вельш коргі кардиган. Їхня зовнішність дещо подібна не випадково. Обидві породи були схрещені на початку дев'ятнадцятого століття, коли цуценят кардиганів продали на ферми регіонів Пембрукшир та Кардиганшир, Уельс.

Масове схрещування цих порід почалося на початку двадцятого століття. Сучасні ж селекціонери уникають «поєднувати» цих собак, і так зберігають окремі родоводи пемброка та кардигана.Так, вельш коргі кардиган з'явилася на території графства Кардиганшир. Перша письмова згадка про кардиганів датується 10 століттям.

А вельш коргі пемброк «народилися» в іншому графстві – Пембрукширі. Дослідники припускають, що пемборки є собаками фламандського походження, а їхня історія почалася у 13 столітті.

Робоча спеціалізація коргі

Коргі стали першими пастушими собаками в Уельсі. Вони спеціалізуються на випасі великої рогатої худоби, овець та валлійських поні, і виконують свої обов'язки укусами худоби за ноги. 

Завдяки низькому росту коргі бігають під животами худоби, уникаючи ударів копитами. Вони доглядають за стадом з боку і втручаються лише тоді, коли це потрібно. При русі стада коргі керують їм ззаду – описують невеликі півкола, «підштовхуючи» стадо в потрібному напрямку, і повертають тварин, що відбилися, укусами за копита.


Окрім цього, коргі працюють мовчки, чим вигідно відрізняються від більшості вівчарок. Визнання породи

Коргі тривалий час залишалися невідомими широкому колу. Лише в 1892 році вони вперше стали учасниками виставки, де їх помітили. Тоді порода почала стрімко розвивалася і швидко поширилася по всьому світу.

Англійський клуб любителів коргі заснували в 1925 році. Найбільшу популярність собаки отримали завдяки королівській сім’ї. В 1933 році герцог Йоркський (майбутній король Великобританії Георг VI) подарував цуценят коргі своїм донькам Елізабет (нині – Єлизавета II) та Маргарет Роз.

Вельш коргі пемброк та вельш коргі кардиган Анлгійський кеннел-клуб визнав самостійними породами в 1934 році. Тоді ж це зробив і Американський клуб собаківництва. Через два роки в США з'явився перший клуб любителів коргі.

Походження назви

Деякі дослідники породи вважають, що слово «коргі» означає «злий собака, який стежить». Інші, – що під час норманського завоювання воно, або англійською «сurgi», означало «метис» або «дворняга».

Існує й інша популярна інтерпретація: що «коргі» – це поєднання слова «сor» (карлик) та «gi» (собака), які разом означають «собака-карлик».Коли ж словом «коргі» почали називати головних чотирилапих пастухів Уельса достеменно невідомо. Проте в Південному Уельсі їх тривалий час називали «Cwn Soldo», а в Північному – «Cwn Soldu».

Для описової назви пемброка та кардигана в Уельсі також застосовували різні терміни. Кардигана іменували «Ci Llathaid», або «собака, довжиною в ярд», пемброка – «Сi Soldo» – «кремезний собака». 

Англійська назва «heeler» (від «heels» – «каблуки»), яке застосовували до обох коргі, походить від манери цих собак гнати стадо, кусаючи худобу за п'яти. І саме під цією назвою обидві породи були представлені на сільськогосподарських виставках наприкінці 19 століття.

Після визнання обох порід Англійським кеннел-клубом їхні офіційні назви звучали так: уельський коргі з Кардиганшира та уельський коргі з Пемброкшира. Наразі деякі заводники, здебільшого саме в Уельсі, продовжують називати своїх улюбленців в такий спосіб. 

Та загалом сьогодні найбільше поширені назви зі скороченими назвами графств – вельш коргі кардиган та вельш коргі пемброк. 

В побуті цих собачок часто називають ще коротше – карді та пем.

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.