Асоціація любителів котів (Cat Fanciers’ Association – CFA) переглянула свою статистку реєстрації кошенят за 2020 рік, щоб визначити найпопулярніші породи вусатих. Перше місце, як і торік, посіли регдоли. Загалом п'ятірка лідерів залишилася незмінною, лише 3 та 5 місце «вирішили» помінятися одне з одним.
«Великі та довгошерсті, з м’якою плюшевою шерстю, регдоли відрізняються своїми інтенсивно-блакитними очима та м’яким характером», – пише про породу CFA.
Регдоли й справді відомі не лише поступливим характером, а й лінощами, та навіть зниженим порогом чутливості. Навіть президент бельгійського клубу регдолів Джені Ванек розповідає, що регдоли постійно перебувають у стані м'язового розслаблення.
Любителі легенд придумали пояснення такому розслабленому способу життя регдолів: нібито прабатька породи кішечку Жозефіну збила машина, і після цього фона стала флегматичною та малорухливою, і саме ці риси від неї успадкували усі інші представники породи.
Екзотичні котики мають густу, коротку, плюшеву шорстку – це їхня знаменита породна особливість, яка дісталася їм у спадок від батьків – перської та американської короткошерстої породи.
Цікаво: коли на світ з'явилися перші екзоти, шанувальникам перської породи це не сподобалося, мовляв, екзоти - це посягання на класичний вигляд персів. На щастя, така заява любителів персів закінчилася лише невдоволенням – становлення породи екзотів все ж таки відбулося.
До речі, спочатку породу хотіли назвати «стерлінг», але згодом все ж таки ухвалили «екзотичну назву»
Мейн-кун або менський єнот або менська єнотова кішка – аборигенна порода Північної Америки. Якщо бути максимально точними, сучасні мейн-куни – це нащадки вусатих зі штату Мен.
Саме батьківщина сформувала зовнішність мейн-кунів. 84% території штату Мен займають ліси, протягом року там часто дощить та сніжить, а влітку температура повітря ледь прогрівається до 18 градусів. Такі умови життя зробити мейн-кунів такими, які вони є зараз – великими та фізично розвиненими тваринками, витривалими фізично та психологічно, щоб комфортно почуватися за будь-яких умов.
У CFA пишуть про персів, як про котиків з розкішною довгою шорсткою, великими виразними очима та спокійним темпераментом, які мають мільйони шанувальників по всьому світу.
І дійсно – важко знайти людину, яка не знає про перську кицьку. Проте навряд усі знають, що перси бувають трьох типів, які відрізняються розміщенням носика на мордочці:
«Вусатих британців» можна назвати улюбленцями першого професійного заводника котів – пана Гаррісона Вієра. Вважається, що саме він придумав та описав правила проведення першої у світі котячої виставки.
А колись ця одна з найпопулярніших нині порід була звичайною вуличною кішкою. Британською короткошерстою вона стала завдяки інтенсивній програмі розведення, яку реалізував саме Вієр.
Проте любителів легенд не влаштовує така версія появи породи британців: вони схильні вважати, що британська короткошерсті – це нащадки Чеширського котика.
До десятки найпопулярніших порід 2020 року також увійшли: девон-рекси, абіссинські та американські короткошерсті котики, шотландські висловухі кицьки, а також сфінкси.
Загалом CFA визначає 46 порід котиків.
Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.
Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.
Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.
Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.
Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.
В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.
Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.
На ваш почтовый адрес отправлено письмо с подтверждением подписки.