PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

5 цікавих фактів про котиків з шістьма (і більше) пальцями

5 цікавих фактів про котиків з шістьма (і більше) пальцями

Зазвичай котики мають по п’ять пальців на передніх лапах, і по чотири – на задніх. Однак бувають у вусатих і по шість, і навіть по сім пальчиків на одній лапі. Таких кицьок звуть полідактами. 


Слово «полідактилія» походить з грецької, і перекладається як «багатопалість». Таке явище найчастіше зустрічається на передніх лапах вусатих, але «трапляється» і з задніми лапками теж.


Вважається, що перші вусаті полідакти з’явилися на північному сході США і у Новій Шотландії. Перший запис про них датується 1868 роком. Однак вчені схильні думати, що вперше такі тваринки потрапили до Нового Світу ще в 1600-х роках завдяки пуританам. 

Полідактилія – це генетична мутаціяПолідактилія має генетичну природу: якщо один з батьків багатопалий, тоді з імовірністю 40-50% його нащадки також матимуть додаткові пальці. 


Найчастіше полідакти зустрічаються серед мейн-кунів. А для представників породи піксібоб багатопалість взагалі вважається нормою — стандарт породи не лише дозволяє, а й рекомендує тваринкам мати по 7 пальців на передніх лапах!


Водночас полідактилія може «трапитися» з котиками будь-якої породи, статі та розмірів. 

Полідактилія допомагає кицькамЛапки багатопалих котиків – це не просто миленьке видовище – вони також забезпечують своїх власників певними перевагами. Оскільки у полідактів лапи ширше і більше, такі вусаті краще балансують на різних поверхнях, впевненіше лазять, полюють і захоплюють свою здобич. 


А для мейн-кунів, котиків зі сніжного штату Мен, це взагалі знахідка:  багато пальців і відповідно широкі лапи відіграють роль своєрідних снігоступів. 

Полідакти – безперечно щасливі котикиЯк, наприклад, чорні кицьки, полідакти також вважаються котиками «на вдачу». У ХІХ-ХХ столітті вони були звичними мешканцями трансатлантичних кораблів.  


За допомогою своїх великих, широких лап полідакти ставали відмінними мишоловами і так оберігали запаси на кораблях від шкідників. 


Котики такої незвичної «конструкції» найчастіше зустрічаються у Західній Англії, Уельсі, Канаді та у східних регіонах США. Їхню поширеність в цих регіонах і пояснюють мандрівками на кораблях через Атлантику. 

Ернест Хемінгуей – шанувальник багатопалих тваринокПолідактильних котиків часто називають кицьками Хемінгуея. Адже цей письменник обожнював таких незвичних вусатих. Його першим шестипалим улюбленцем стала кицька породи мейн-кун на ім’я Сніжок. 


Після смерті письменника в 1961 році його будинок у Кі-Уесті, штат Флорида, перетворили на музей та будинок для його чотирилапих. Наразі там мешкають близько 50 тваринок. Більшість з них – нащадки першої улюблениці Хемінгуея, і приблизно половина з них – полідакти.


Шанувальником багатопалих котів був і президент США Теодор Рузвельт. У Білому домі він утримував котика-полідакта на ім'я Сліпперс. 

Рекордсмени серед полідактівСвітовий рекорд з багатопалості належить коту із забарвленням таббі на ім'я Джейк (Jake) з Канади. Відповідно до даних Книги рекордів Гіннесса, Джейк загалом мав двадцять вісім пальців – по сім на кожній лапі.


Ходять чутки й про трідцятидвухпалого кота на ім’я Міккі Маус, який нібито жив у 70-х роках минулого століття. Щоправда, вчені вважають, що у випадку Міккі Мауса йшлося про ефект «подвійних», або «зрощених» лап. До полідактилії такий стан не має жодного відношення.


І, окрім цього, полідактилія – це безпечна для життя тваринок мутація. Багатопалі котики – абсолютно здорові тваринки з яскравою родзинкою – «рукавичками» на лапах.  

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.