PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Чому дедалі більше котів та собак з ожирінням?

Чому дедалі більше котів та собак з ожирінням?

Ожиріння може ускладнювати роботу практично всіх системах організму тваринок. Зайві кілограми загрожують зокрема розвитком діабету, остеоартрозу та інших хвороб. На жаль, не всі власники улюбленців це розуміють. Окрім цього, іноді «товстість» тваринки вважають її «перевагою».


Численні дослідження ожиріння у домашніх тварин демонструють руйнівну силу зайвих кілограмів. Так, наприклад, у досліджені 2002 року за участі лабрадорів з надмірною вагою з’ясувалося, що собаки, які лише на 10-20% «більші» за своїх побратимів, в середньому живуть на 1,8 року менше. Ще одне дослідження продемонструвало, що ожиріння може мати емоційні наслідки для домашніх тваринок. Загалом улюбленці з надмірною вагою мають гірші показники життєздатності, якості життя, часто страждають від болю та емоційних розладів.


То де ж криється проблема? Невже вина за зайві кілограми тваринок лежить лише на людях, яка «відгодовують» вихованців? Чому тваринка не контролює свої відчуття голоду та ситості?


Фахівці вважають, що немає однієї причини ожиріння домашніх тварин, а йдеться про цілу низку причин, серед яких – міцний зв'язок собаки та людини. Адже складно заперечувати, що сьогодні між улюбленцями та власниками формується глибокий емоційний та психологічний зв'язок, який раніше, вочевидь, був слабшим. 
І насамперед серед причин зайвих кілограмів улюбленців – незнання власників, як ще можна висловлювати свою любов, окрім як їжею. Тому сосиска або шматочок стейка часто здаються найкращим способом продемонструвати свої почуття. 


Також ми часто не помічаємо, як починаємо олюднюють своїх вихованців. Наприклад, після втрати близької людини ми можемо переносити частину своїх спільник звичок на тварин: морозиво п'ятницями ділимо на двох з улюбленцем, індичку на свято з'їдаємо разом тощо.


Звичайно, також ожиріння може бути наслідком захворювання або генетичної схильності, адже дійсно окремі види та породи тваринок, схильні набирати вагу швидше за інших. Та все ж таки ветеринари впевнені, що тваринки страждають від ожиріння насамперед через надмірну любов людини.


То що робити, якщо ваш кіт або пес постійно благає пригостити його? Це може виглядати дивно, але можна проконсультуватися з ветеринаром: можливо, вашому вихованцеві дійсно бракує калорій. Якщо ні, тоді він просто привертає вашу увагу до себе. В такому випадку слід перемикати увагу тваринки з їжі на щось інше, наприклад, на гру. 


Якщо це не працює, можна схитрувати: поділіть один стандартний прийом їжі на декілька дрібних – тоді у вас з'явиться можливість пригощати улюбленця частіше. Ветеринари також зазначають, що котики люблять влаштовувати «нічні істерики», тому найкраще також залишити трошки добової норми їжі улюбленця на пізній час – просто перед сном.


Бережіть своїх чотирилапих та їхню фізичну форму!


За матеріалами The Conversation.


Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.