PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Навіщо і чому хом’ячки бігають в колесі?

Навіщо і чому хом’ячки бігають в колесі?

За одну ніч дорослий хом'як може пробігти близько 12 кілометрів у своєму колесі. Але навіщо йому так напружуватися? Виявляється, таким добровільним фізичним навантаженням є цілком логічне обґрунтування.


Справа тут в інстинктах. Хом'яки у дикій природі багато часу проводять саме у біготні – вони перебувають у постійному пошуку їжі. Тому справедливо буде сказати, що хом’яків, як і вовків, годують ноги. І хоча їдять ці гризунчики небагато, вони звикли ховати їжу про запас, і тому зорієнтовані постійно поповнювати свої їстівні запаси.


У домашніх умовах шукати смаколики потреби немає, але інстинкт залишився. Це перша причина, навіщо хом’ячкам потрібно колесо в клітці.


Другу причину також можна пояснити звичкою з диких умов життя. 


Біг для гризунчиків на волі – це спосіб захистити себе від небезпечних хижаків. Чим швидше потенційна здобич бігає, тим більше у неї шансів вижити. Оскільки хом'яки активні здебільшого у темну пору доби, вони найчастіше тікають від сов та інших хижих птахів. І якщо гризун залишатиметься в постійному русі, його ризики бути з'їденим суттєво зменшується.
Оскільки домашні хом'яки зберегли ці «дикі звички», але не мають простору для бігу, без колеса в клітці вони страждатимуть від неможливості позбавитися зайвої енергії. Це погано і для фізичного, і для психологічного здоров’я гризунів. 


Однак, якщо запропонувати улюбленцеві колесо, можна не хвилюватися, що в нього з’являться зайві кілограми. Адже середня швидкість, з якою хом’яки крутять свої колеса, це приблизно 5 км/год. З такою ж швидкістю люди рухаються пішки. Тільки в людей ноги в десятки разів довше, ніж у хом'ячків. Це означає, що у співвідношенні гризунчики витрачають набагато більше енергії, щоб крутити колесо, ніж ми, коли рухаємося пішки.


Тому не пошкодуйте часу і грошей придбати своєму улюбленцеві такий незамінний атрибут активного та корисного дозвілля – бігове колесо. 


А якщо ви вже потурбувалися про колесо, можна запропонувати гризунчику інші безпечні та цікаві іграшки

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.