PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Найрозумніший: хто все ж таки має інтелектуальну першість – коти чи собаки?

Найрозумніший: хто все ж таки має інтелектуальну першість – коти чи собаки?

Можна одвічно сперечатися, хто з домашніх улюбленців найрозумніший — кицьки або песики. Але є наука, вона неупереджена і не має емоцій. Проте вона має відповідь про інтелектуальні здібності обидвох чотирилапих.

Контрольне зважування

Міжнародна група вчених провела цікаве дослідження, яке мало б поставити крапку у вічній суперечці собачників та кошатників. Тоді дослідники встановили, що у корі головного мозку собак міститься 530 мільйонів нейронів, водночас у котів — лише 250 мільйонів. 


Дослідження базувалося на теоретичному індексі енцефалізації EQ — це міра розміру мозку ссавця щодо його маси тіла. І хоча тоді найрозумнішим виявився єнот, собачники святкували перемогу — в них з'явилося наукове обґрунтування переваги їхніх улюбленців над вусатими.


Адже, чим більша кількість тих самих нейронів міститься в області мозку, тим простіше й швидше ссавець навчається, робить висновки зі своїх помилок, запам'ятовує події. 
Звідси можна зробити висновок, що середньостатистичний собака з великою кількістю нейронів краще пристосований до вирішення складних задач, ніж середньостатистичний кіт.

Вусаті протестують

Урсула Діке з Інституту досліджень мозку, що у Німеччині, з'ясувала: хоча кицьки мають нижчий EQ (умовно, відповідно до цього показника, вони навіть «дурніші» за верблюдів та слонів), але щільність нейронів на квадратний міліметр кори головного мозку у них значно вища, ніж у собак. А цей показник уже важливіший і більш точний за відносний EQ.


Отже, вусаті анітрохи не гірше пристосовані до навчання. Інша річ, що через специфіку котячого характеру й темпераменту їх набагато складніше змусити чогось навчитися проти їхньої волі. Саме тому переважну більшість інтелектуальних тестів кицьки провалювали. 


Водночас ті тести, які все ж таки вдавалося провести, підтверджували висновки Урсули Діке. Зокрема, вчені з канадського Університету Лаваля з'ясували, що короткочасна пам'ять у кішок втричі краща. Вони також краще запам'ятовують послідовності й здатні до якіснішого, у порівнянні з собаками, аналізу ситуації. Шах і мат

Несподіваного висновку дійшли швейцарські вчені з Університету Лозанни під керівництвом доктора Даніеля Сільвестро. Виявляється, з точки зору еволюції та пристосовуваності кішки показали себе з кращого боку. 


Близько 20 млн років тому заселення представниками сімейства котячих Північної Америки негативно позначилося на видовому розмаїтті собак. Кішки по всіх пунктах виявилися більш майстерними мисливцями — це стало причиною вимирання 40 видів собак. 


Адже вусаті точніші й тихіші, мають гострі кігті, які вміють ховати, і яких зроду не було у собак та їхніх родичів. Інакше кажучи, вусаті просто об'їдали предків сучасних собак. При тому так активно, що згодом останні просто вимерли від голоду.


Натомість у собак краще розвинутий соціальний інтелект: вони краще діють у зграї й комунікують одне з одним. Цим собаки компенсують усі ті переваги, що мають вусаті. Водночас кицьки — абсолютні індивідуалісти: їм не потрібен соціальний інтелект, вони й без нього непогано почуваються.


Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.