PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Що буде, якщо раптом всі котики світу зникнуть?

Що буде, якщо раптом всі котики світу зникнуть?

Ми не уявляємо життя без вусатих, їхнього зовнішнього різноманіття, особливої характерної поведінки і водночас таких несхожих темпераментів! Думаємо, ви поділяєте нашу думку. І природа також страждатиме, якщо раптом на нашій планеті не залишиться жодної кицьки.


Котики, домашні та вуличні, можуть здаватися беззахисним: вони люблять випрошувати лапкою їжу і одночасно робити сумні очі, або жалібно нявкати, коли на них довго не звертають уваги, тулитися до теплої батареї. Але, за словами Алана Бека, професора ветеринарної медицини та директора Центру зв'язку людини та тварин Університету Пердью, коти тільки прикидаються! Вусаті – відмінні хижаки з адаптивною мисливською поведінкою, які добре виживають на самоті.


І саме тому наша планета сильно зміниться, якщо на ній не залишиться котиків. Вусаті стримують шкідників: вбивають мишей та щурів в коморах, на зерносховищах та виробництвах. В Індії коти – найголовніші «охоронці» зерна, яке постійно знищують гризуни. Іншими словами, цілком можливо, що без котиків у людей було б набагато менше їжі.


За відсутності кицьок популяція шкідників швидко та різко зросте. Дослідження, проведене в 1997 році у Великобританії, продемонструвало, що звичайна домашня кішка приносить додому понад 11 мертвих тварин – мишей, птахів, жаб тощо – за пів року. Це означає, що 9 мільйонів британських кішок вбиває близько 200 мільйонів диких особин на рік. Натомість, відповідно до результатів дослідження вчених з Нової Зеландії 1979 року, коли вусаті майже зникли з невеликого місцевого острова, популяція щурів на ньому швидко збільшилася в чотири рази.
Водночас збільшення чисельності гризунів спричинить низку інших наслідків. Наприклад, на тому ж острові в Новій Зеландії екологи помітили, що зі збільшенням чисельності щурів популяція морських птахів, яйця яких поїдають гризуни, швидко скорочується. Якби кицьки зникли, чисельність птахів по всій планеті різко впала б. А популяції хижаків, які також полюють на гризунів, навпаки, зросла б.


Однак попри те, що кицьки таким сильним чином впливають на екосистему нашої планети, деякі країни зіткнулися з тим, що популяція цих чотирилапих збільшилася так, що тепер шкодить місцевим рідкісним видам.

 
Наприклад, в Австралії вуличні та домашні кішки вбивають близько 390 мільйонів тварин на рік. Місцеві екологи вкрай стурбовані такими цифрами, тому закликають владу задуматися про контроль чисельності котиків.

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.