PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Тривалість життя чотирилапих: як склалося, що коти живуть довше за собак?

Тривалість життя чотирилапих: як склалося, що коти живуть довше за собак?

Століттями вчені намагалися з'ясувати реальну тривалість життя людини. Чим обумовлені терміни? Що можна зробити, щоб пригальмувати годинник? Порівняно віднедавна дослідники намагаються знайти відповіді на ці ж питання і щодо наших улюбленців. 


Як у випадку з людьми, чітких відповідей поки немає. Але виникають деякі гіпотези, які можуть пояснити, чому невеличкі за розмірами собаки живуть довше за своїх великих побратимів, а котики зазвичай переживають їх усіх.


Вчені міркують над таємницею старіння вже понад 2000 років. Ще в IV столітті до н.е. Аристотель у своєму трактаті «Про тривалість та стислість життя» писав про причини дивних відмінностей у тривалості життів, які спостерігаються в природі. 


Грецький філософ пов'язував це з рідиною: слони живуть довше за мишей, тому що містять більше рідини, а, отже, їм потрібне більше часу, щоб «висохнути». Хоча припущення Аристотеля помилкові, загалом він мав рацію, коли зауважив, що великі тварини живуть довше за маленьких.


Сучасні вчені пояснюють: імовірно, це пов’язано з тим, що великогабаритні звірі стикаються з меншою кількістю небезпек. Кити і слони можуть дозволити собі зростати потихеньку, тому що ніхто не збирається на них нападати. Це означає, що вони можуть інвестувати ресурси в розвиток потужних тіл, які дозволять зачати багато нащадків.
В мишей та інших дрібних звірів, які в дикій природі грають роль видобутку, життя швидкоплинне: ці тварини використовують усю енергію на швидке зростання і розмноження, а не формування сильної імунної системи.


Якщо говорити про домашніх улюбленців, теорія про більшу тривалість великих тварин розсипається на очах. Кицьки в середньому живуть близько 15 років, а більші за них собаки – усього 12. При цьому невеличкі песики живуть довше за великих псів.


Причини такого явища можна пошукати у дикій природі. Вовки, предки собак, живуть максимум 11-12 років, а дикі кішки доживають й до 16 – ці два види стикаються з різним еволюційним тиском. Вовки – соціальні створіння – між ними швидко поширюються інфекційні захворювання. Кицьки – одинаки. Це знижує ризик швидкого розповсюдження захворювань.


А тоді чому маленькі собачки живуть зазвичай довше за великих? Наприклад, добре, коли 70-кілограмовий ірландський вовкодав доживає до 7 років, тоді як 4-кілограмовий той-спаніель з легкістю доживає до 10 років.


Вчені припускають: великогабаритні песики зазвичай ростуть швидше, а це може спричинити «неякісне будівництво» тіла, яке стає вразливішим до різного роду захворювань.


Попри подібні відмінності, обидва види найпопулярніших домашніх тваринок сьогодні живуть довше, ніж коли-небудь раніше. Тривалість життя собак збільшилася вдвічі за останні чотири десятиліття, і домашні кицьки живуть вдвічі довше за своїх диких одноплемінників. Здебільшого цим можна завдячити покращенню ветеринарного обслуговування та поліпшенню раціону.
Загалом вивчення процесу старіння собак та котів допомагає вченим вирішити загадку про те, як старіємо ми самі. Можливо, скоро вчені знайдуть ключ до уповільнення людського біологічного годинника, і, можливо, ми навіть зможемо його зупинити.


«Я не думаю, що існує межа тривалості життя для будь-якого виду. Питання в тому, як далеко ми зможемо піти? Можливо, через тисячу років ми зможемо мати собаку, яка буде жити 300 років», – припускає Жао Педро де Магалхас, біогеронтолог з Університету Ліверпуля у Великобританії.


Джерело: https://dogdiary.ru/mogut-li-sobaki-zhit-dolshe/

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.