PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Чи сплять рибки в акваріумі?

Чи сплять рибки в акваріумі?

Коли йдеться про сон, зазвичай ми говоримо про природний фізіологічний стан організму, коли реакції на навколишні подразники та рівень мозкової активності мінімальні.

У такий спосіб відпочивають люди, ссавці, птахи, деякі комахи. Уві сні, де ми проводимо приблизно третину свого життя, в нас уповільнюється серцевий ритм та дихання, розслабляються м'язи. Такий стан можна вважати періодом бездіяльності.

Але фізіологічно риби відрізняються від нас або інших представників фауни. Тому й відпочивають вони у незвичний для нас спосіб. 

Життєве середовище, а також особливості зовнішньої та внутрішньої будови тіла не дозволяють рибам на сто відсотків відключатися від навколишньої дійсності, а рівень мозкової діяльності риб уві сні залишається практично незмінним.

Тобто так званий глибокий сон нашим підводним улюбленцям незнайомий. Тому в разі найменшого впливу зовнішніх факторів – небезпека або потенційна здобич пливе поряд – рибки прокидаються миттєво. Це можна легко перевірити – несподівано включити світло в акваріумі. Як сплять риби в акваріумі?

У більшості створінь, що живуть під водою, очі влаштовані інакше, ніж у наземних істот. В них немає вій та повік, а зволоженою райдужну оболонку їхніх очей робить вода. Тому наші акваріумні мешканці сплять з відкритими очима. 

Хтось, коли відпочиває, просто лежить на воді, деякі чіпляються за гілки та листя акваріумної зелені, інші вмощуються черевцем або боком на дно, а ще інші – зависають у товщі води. 

Акваріумні рибки, коли сплять, найчастіше просто дрейфують біля дна. Вони не рухаються, лише іноді можна побачити, як легенько похитується хвіст. 

Поспостерігайте за своїм підводним улюбленцем. Він спить, якщо

  1. 1. Довгий час залишається на одному місці.
  2. 2. Ховається серед рослин, каменів або декорацій. 
  3. 3. Нерухомо лежить на боці на дні акваріума.


Але подібний стан також характерний для хворих рибок. Якщо рибка поводиться в такий спосіб тривалий час або часто – це привід для занепокоєння. Сон диких риб

Поспостерігати за відпочинком акваріумних риб легко, а як сплять їхні побратими, які живуть в диких водоймах? Це залежить від виду кожної окремої риби. Наприклад: 

  1. 1. Тріска полюбляє лежати на дні черевцем донизу.
  2. 2. Оселедець, навпаки, часто спить черевцем догори, і зависає у воді.
  3. 3. Камбала, щоб поспати, ховається в мул або пісок.
  4. 4. Більшість акул сплять у русі, тому що не мають плавального міхура і швидко опиняються на дні.


Причому головний мозок акул відпочиває під час сну, а спинний – регулює роботу плавальних м'язів.

Коли в риб тиха година?

Коли рибка буде відпочивати – вдень або вночі – залежить теж від її виду. Якщо вона активна у світлу пору доби, тоді спатиме у темну, і навпаки. 

Наприклад, сом – нічний хижак. Увесь день він може провести десь у куточку, а з настанням темряви почне плавати і шукати свою здобич. 


Так, риби сплять у зовсім незвичний для нас спосіб. Як думаєте, їм вдається відпочити так добре, як відпочиваємо ми в обіймах Морфея?:)


Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.