PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

10 грудня — Міжнародний день прав тварин

10 грудня — Міжнародний день прав тварин

І святкується він одночасно с Днем прав людини. В такий спосіб засновники пам'ятних дат підкреслили, що право на життя та захист від страждань мають усі створіння, що живуть на нашій планеті.


Довідка: початок міжнародного руху за права тварин — розробка законів щодо захисту тварин, популяризація прав тварин у ЗМІ та навчальних закладах, акції прямої дії — поклала книга відомого австралійського екофілософа Пітера Сінгера «Визволення тварин», що була видана в 1977 році.


23 вересня того ж року Міжнародна ліга прав тварин представила Всесвітню декларацію прав тварин, а 15 жовтня 1978 — урочисто проголосила її в Парижі у будівлі ЮНЕСКО.
Декларація складається з 10 статей:


Стаття 1. Всі тварини мають рівні права на існування в межах умов біологічної рівноваги.


Стаття 2. Усе тваринне життя має право на повагу.


Стаття 3. Тварини не повинні підлататися жорстокому поводженню або жорстоким діям.
Якщо тварину треба вбити, смерть має відбутися миттєво, безболісно і не завдати жодних попередніх страждань.
З мертвим тваринам слід поводитися пристойно.


Стаття 4. Дикі тварини мають право жити і розмножуватися на волі в їхньому власному природному довкіллі. Тривале позбавлення волі диких тварин, полювання та риболовля як приємне проведення часу так само, як будь-яке використання диких тварин з причин, що не є життєво важливими, суперечать цьому основному праву.


Стаття 5. Будь-яка тварина, яка залежить від людини, має право на належний догляд і турботу. Тварина в жодному разі не маж бути покинутою або вбитою невиправдано.
Усі форми розведення і використання тварин мають поважати фізіологію та природну поведінку, що притаманні певному виду.
Виставки, демонстрації та фільми, до участі в яких залучені тварини, мають поважати їхню гідність і не можуть містити жодного насильства.

Стаття 6. Експерименти на тваринах, які викликають їхні фізичні або психологічні страждання, порушують права тварин.
Методи відновлення чисельності тварин мають бути розвинені і здійснюватися систематично.


Стаття 7. Будь-який акт, який призводить до невиправданої загибелі тварини, і будь-яке рішення, що веде до такого акту, є злочинами проти життя.


Стаття 8. Будь-який акт, що ставить під загрозу виживання дикого виду, і будь-яке рішення, що веде до такого акту, еквівалентні геноциду, тобто є злочинами проти виду. Вбивство диких тварин, забруднення та руйнування біосфери — дії геноциду.


Стаття 9. Певний юридичний статус тварин і їхні права мають бути визнані законом. Захист та безпека тварин мають бути представлені на рівні Урядових організацій.


Стаття 10. Освітня влада має гарантувати навчання громадян з дитинства розумінню і повазі до тварин.
Цікаво знати: в Україні рух за звільнення тварин, або рух захисту тварин, сформувався після 2006 р., коли був прийнятий Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження».


Більшість членів українського зоозахисного руху об'єднує Асоціація зоозахисних організацій України. Активісти руху борються з дельфінаріями, утриманням ведмедів у ресторанах, отруєнням вуличних собак у містах, домагаються заборони вільного використання пневматичної зброї в населених пунктах, виступають за припинення незаконного фотографування з дикими тваринами на вулицях міст, пропагандують гуманного ставлення до тварин у школах.


Українські зоозахисники домоглися засудження декількох догхантерів; а 10 грудня 2013 року — зняття з державної реєстрації фосфіду цинку — речовини, що отруює понад 100 видів диких, домашніх та сільськогосподарських тварин.

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.