PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Домашні тварини та COVID-19: чи можна заразитися коронавірусом від чотирилапих?

Домашні тварини та COVID-19: чи можна заразитися коронавірусом від чотирилапих?

МОЗ відповідає негативно – наразі немає офіційних даних, які б підтвердили, що домашні тварини можуть бути переносниками COVID-19. Проте на час боротьби з пандемією не можна зациклюватися лише на своєму здоров’ї. Ветеринари кажуть: у чотирилапих свої загрози, і задача власників – убезпечити своїх улюбленців. 


«Домашні тварини на COVID-19 не хворіють, проте вони мають свій «власний» коронавірус – до того, що спричинив сьогоднішню пандемію, він не має жодного відношення. Де дві окремі підгрупи вірусів, які мають однакову назву – це й спричиняє плутанину», – каже ветеринарна лікарка, CVO освітньої програми Craft Vet Валерія Олійник.


Натомість нещодавно на Київщині зафіксували декілька випадків сказу у собак. І поки люди бережуться від COVID-19, домашніх тварин не можна позбавляти планової вакцинації.


«Обов’язково треба зробити щеплення від сказу. Також зараз фіксуються спалахи парвовірусної інфекції, – або парвовірусного ентериту собак – панлейкопенії котів. Також важливо не забути про щеплення від чуми та піроплазмозу, обробляти тварин від кліщів», – нагадує пані Валерія.
Лікарка також радить звернути увагу на прогулянкові правила безпеки. Їхня актуальність зростає через методи боротьби людства з COVID-19:


«В деяких регіонах країни, зокрема у Києві, місцева влада дезінфікує вулиці спеціальними хімічними розчинами – стежте, щоб ваш улюбленець нічого не злизував і не їв на вулиці. Після прогулянки мийте лапи собаки під проточною водою, не обов’язково з використанням мила, адже потрапляння хімікатів на поверхню тіла собаки може спричинити алергічну реакцію». 


Особливої уваги потребує пункт про заборону для собаки шукати та підбирати на вулицях міста щось їстівне.


«В окремих областях України активізувалися догхантери – тепер вони травлять тварин, бо начебто ті можуть переносити коронавірус. За таким умов краще практикувати прогулянки собаки у наморднику – це може вберегти улюбленцю життя», – каже експертка.


Не довіряйте усій інформації, що поширюється мережею, а після контакту з тваринками мийте руки з милом – це не захист від коронавірусу, а просте правило гігієни, якого варто дотримуватися не тільки в умовах пандемії. 

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.