PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Любов кота: як сильно вусаті прив’язуються до своїх власників?

Любов кота: як сильно вусаті прив’язуються до своїх власників?

Котики міцно прив’язуються до людей, а своєю відданістю нічим не поступаються собакам, повідомляє Current Biology. Втім, різні котики демонструють різний ступінь прихильності до своїх власників.

Такого висновку дійшли дослідники з Університету штату Орегон під керівництвом Крістіна Віталє. Вчені провели експеримент – тест незнайомої ситуації, за допомогою якого зазвичай оцінюють ступінь прихильності приматів та собак. В досліджені взяли участь 79 кошенят віком від 3 до 8 місяців.

Спочатку котики та їхні власники проводили разом дві хвилини у незнайомому для них приміщенні. Потім людина виходила з кімнати на дві хвилини, щоб потім повернутися і знову провести час зі своїм улюбленцем. 

Дослідники проаналізували, як поводилися чотирилапі, коли до них поверталися власники. 

Автори вважали прив’язаність міцною, коли тваринка дозволяла взяти себе на руки або погладити, намагалася триматися поблизу власника, поверталася до гри або дослідження кімнати.

У випадках суперечливої прихильності кицьки могли триматися ближче до власників, слідувати за ними, але при цьому погано реагували на тактильний контакт з людиною.

Нестійким вважався зв'язок, коли тваринки не пручалися контактам загалом, але майже не виказували занепокоєння, коли їхні власники виходили з кімнати.
Для неорганізованої прив’язаності дослідники визначили таку поведінку: уникнення власника після його повернення або дивацтва. Наприклад, кошеня гарячково вмивався, застигав на місці, без видимої причини злякано дивився у простір або залишався нерухомим щонайменше 20 секунд.

Дослідникам вдалося класифікувати поведінку 70 тварин з 79. 46 кошенят (64% «піддослідних») виробили міцну прихильність до власників, 24 тваринки (36%) – суперечливу. 

Щоб перевірити, чи можна навчити котиків більшій прихильності за допомогою позитивного підкріплення і додаткової соціалізації, вчені провели шеститижневий тренінг за участю 39 кошенят та їхніх господарів.

Раз на тиждень власникам розповідали і показували, як навчати тваринок виконувати команди за допомогою позитивного підкріплення, як справлятися з проблемною поведінкою та навчити кошенят не боятися незнайомих людей. Потім власників з улюбленцями на тиждень відпустили практикувати отримані навички.

Після тренінгу 39 кошенят знову пройшли тест незнайомої ситуації. З'ясувалося, що тренінг не вплинув на вже сформовану прихильність, і кількісні співвідношення залишилися майже такими ж, що і після першого експерименту. 69 % тварин показували ознаки міцної прихильності, 31% –  суперечливої.

«Як і собаки, котики проявляють соціальну гнучкість у своїй прихильності до власників. Більшість тваринок прив’язуються до власників і в незнайомій ситуації звертаються до них в пошуках безпеки», – підсумовує Крістін Віталє.

А як ви думаєте, як сильно до вас прив’язаний ваш улюбленець?

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.