PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Перепис вусатого населення: У Львові вперше у світі проведуть підрахунок вуличних котів

Перепис вусатого населення: У Львові вперше у світі проведуть підрахунок вуличних котів

З 26 по 30 червня 2019 року у Львові проведуть підрахунок безпритульних кішок за спеціальним алгоритмом. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.


Алгоритм розробили власники котів на базі платформи Animal-ID.info.


«Львів уже чотири роки активно працює над реалізацією програми гуманного регулювання чисельності безпритульних собак, і ми досягли хороших результатів не тільки для України, але й для всієї Європи. Великі ветеринарні конференції приїжджають до Львова, оскільки кейс ЛКП «Лев» є дуже показовим за кількістю виловлених, вакцинованих, стерилізованих і тих вуличних собак, яким ми знайшли дім. Наступним нашим кроком стане робота з котами», – розповідає директор ЛКП «Лев» Оксана Кошак.


За словами глави комунального підприємства, знати чисельність котячого населення вкрай важливо для зменшення кількості безпритульних тварин.


«Досі жоден муніципалітет не знайшов методики, за допомогою якої можна було б підрахувати кількість безпритульних котів. Ми будемо першими. Часто говорять, що у Львові є багато вуличних тварин, але ми не знаємо кількості і не розуміємо масштабів цієї проблеми. Тому зараз ми їх порахуємо і будемо знати напевно. Це є своєрідним маркетинговим дослідженням, на базі якого можна побудувати стратегію і сформувати чіткий план її виконання», – зазначає пані Кошак.У Львові вже тричі рахували безпритульних собак. Тепер фахівцям належить адаптувати даний алгоритм до поведінки та особливостей котів.


Співзасновник міжнародної платформи Animal-ID.info Віктор Копач пояснив, як відбуватиметься процес підрахунку котів.


«Ми розробили мобільний додаток для підрахунку собак. З 2014 року за допомогою ІТ-інструментів можемо відстежувати їхню кількість на вулиці, відсоток стерилізованих тварин тощо. В Європі проблема собак практично вирішена, а з котами вона подекуди більша, ніж у нас. Тому ми адаптували нашу систему до того, щоб працювати з котами. Мова йде не тільки про кількісні, але і якісні показники – місця скупчення містом. Після Львова котів рахуватимуть в Німеччині, далі – в інших містах України, а загалом вже 15 країн висловили бажання порахувати своїх котів», – розповідає Віктор Копач.


До речі, чи знаєте ви, скільки безпритульних собак в Україні? Міністерство екології та природних ресурсів, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства такою інформацією не володіють. А ось компанія Animal-id.info UA вже третій рік в рамках проекту «Моніторинг чисельності безпритульних собак» рахує хвостатих за допомогою волонтерів.


Так, безперечним лідером за кількістю вуличних собак є Миколаїв, де нарахували 4503. Серед них стерилізовано лише 14,47%.


Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.