PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Вчені навчатимуть собак виявляти інфікованих на COVID-19

Вчені навчатимуть собак виявляти інфікованих на COVID-19

Доки одні вчені розробляють вакцину проти коронавірусу, інші працюють над незвичними способами виявлення захворілих на COVID-19. Так, британські дослідники планують навчити собак проводити експрес-тести на коронавірус – винюхувати хворобу. 

Діагностичні здібності собак

Нюх чотирилапих значно перевищує людський нюх: залежно від породи кожної окремої тваринки – у 10 або навіть 100 тисяч раз.  Окрім цього, нещодавно угорські та шведські вчені встановили, що ніс псів також вміє сприймати інфрачервоне випромінювання.


За допомогою нюху пухнасті знаходять вибухові та наркотичні речовини,  можуть відшукати загибле тіло під сьома метрами води та бруду, передбачити початок приступу мігрені або епілепсії у людини, або навіть наявність ракової пухлини, розвиток хвороби Паркінсона. 


Окрім цього, у 2018 році група британських дослідників навчили англійських спрингер спанієлів визначати дітей хворих на малярію за запахом їхніх шкарпеток. Надалі такий незвичний спосіб діагностики захворювання людство планує використовувати на митниці для запобігання поширенню інфекції на територіях своїх держав.


Така надзвичайна гострота нюху собак зумовлена збільшеними і потовщеними – вони в чотири рази більше за людські. А особливий спосіб принюхуватися – часто і коротко вдихати – допомагає тваринам накопичувати ароматизовані молекули і знаходити їхнє джерело.Роль собак у боротьбі з пандемією

Деякі респіраторні захворювання, подібні до коронавірусної інфекції, впливають на запах тіл захворілих. Саме тому, припускають вчені, собак можна навчити виявляти інфікованих на COVID-19 просто за запахом шкіри. 


«Такий новий діагностичний інструмент може докорінно змінити наш підхід до боротьби з COVID-19 у короткотривалій перспективі», – каже професор Джеймс Логан (James Logan), експерт Лондонської школи гігієни та тропічної медицини. 


За словами професора, інший спосіб, в який чотирилапі можуть виявляти переносників COVID-19, це зміна температури шкірного покрову, що може свідчити про лихоманку.


«Наразі ми працюємо над тим, щоб безпечно «вловлювати» запах вірусу і пропонувати його для дослідження собакам. Мета нашої роботи – зробити так, щоб тварини могли діагностувати навіть безсимптомних пацієнтів, вказувати на тих, кого треба додатково перевіряти. Собаки допоможуть тестувати людей в ефективний та неінзвазивний спосіб», – розповідає доктор Клер Гуест (Claire Guest), співавтор дослідження. 


Відповідно до підрахунків вчених, за годину роботи навчені собаки зможуть перевіряти на коронавірус до 250 осіб. 


Джерело: UK researchers begin training dogs to detect the scent of COVID-19

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.