PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

3 помилки утримання рептилій, які можуть нашкодити здоров’ю улюбленців

3 помилки утримання рептилій, які можуть нашкодити здоров’ю улюбленців

Кожен окремий вид ящірок, змій або інших плазунів має власні вподобання щодо характеристик навколишнього середовища, зокрема вологості повітря. Наприклад, зеленій ігуані тропіки сподобаються, а перлинній ящірці – ні. Тому перший пункт у переліку помилок – саме надмірна вологість без потреби. 

Загрозливе вологе повітря

З усіх можливих характеристик повітря саме вологе є найбільш небезпечним. Воно сприяє розвитку грибкових та бактеріальних інфекцій. 


Окрім цього, не всім рептиліям однаково потрібні тропічні умови життя. Тому насамперед треба визначити уподобання конкретно вашого улюбленця.  


Якщо в дикій природі він мешкає в тропіках, і тому в домашніх умовах йому потрібне постійне зволоження, краще обирати тераріум з хорошою запатентованою вентиляційною системою – інші зазвичай перешкоджають повітрообміну, і тому наражають своїх мешканців на небезпеку «підхопити» грибок. 


Окрім цього, вдома не обов’язково чітко дотримуватися саме того рівня вологості повітря, що характерне тропічному клімату. Адже навіть в лабораторних умовах для рептилій створюють усереднені умови – які не нашкодять і до яких тваринки вміють пристосовуватися. 


Але не забувайте, що додаткове зволоження може допомогти вашому звіру впоратися з лінькою – вологе повітря прискорює цей процес. 


Інший важливий момент – це вибір ґрунту для тераріуму.

Небезпечний пісок

Вибір піску для ґрунту – це також помилка, що може нашкодити здоров’ю рептилії. Адже в процесі полювання на живий корм ящірка або гекон може не лише з’їсти їстівну здобич, а й наковтатися піску – він має надмірно дрібну для рептилій фракцію. 


Так, пісок може забивати кишківники плазунів і перешкоджати процесу дефекації. І така ситуація є загрозливою для життя рептилій.


Окрім цього, навіть домівку черепах, які в дикій природі мешкають нібито на піску, не можна ним застилати. 
Не врятують від проковтування піску навіть мисочки – в процесі полювання відділити настільки дрібний наповнювач від їстівного предмету неможливо.


Тому наповнювачем в окремих випадках може бути навіть каміння – деяких рептилій влаштовує і такий ґрунт. Головне – щоб він був крупніший за пісок. 


І остання, але не менш небезпечна помилка утримання рептилій – перегодовування. 

Неконтрольоване харчування

Кожен тераріумний звір повинен мати розклад харчування і чіткий об’єм порцій. Адже перегодовування – це теж помилка, від якої згодом страждає увесь організм улюбленця.


Самостійно обмежувати себе у їжі тваринки не вміють, і хапають усе, чим їх пригощають. Особливо це характерно для пустельних видів ящірок. Тому у питанні дозування їжі не можна орієнтуватися на те, що улюбленець не відмовляється від ласощів, і може продовжувати безперервно їсти тривалий час.  


Рептилія, що з’їла зайвого, стає апатичною і менш активною. В такому випадку продовжувати годувати улюбленця не можна. Навпаки, йому потрібен відпочинок від смаколиків і обов’язково водичка в мисочці. 


А ще рептилію, що переїла, можна посадити у ванночку з теплою водою – це покращує процес дефекації.


Доглядайте своїх улюбленців правильно – з порадами від команди PetsToday.


Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.