PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

3 причини, через які зеленіє акваріум

3 причини, через які зеленіє акваріум

Позеленіння акваріуму – досить розповсюджене явище. З ним стикаються і новачки акваріумістики, і досвідчені власники риб. Зеленіти акваріум може, наприклад, через неправильне харчування підводних улюбленців. Як ці речі пов’язані і що ще може спричинити неприємний наліт зелених водоростей?

Причина 1: неправильне харчування риб

Йдеться про регулярність і порційність. Саме перегодовування шкодить красивому і чистому пейзажу підводного царства. Корм – це органіка, яка має властивість розкладатися і осідати. А водорості харчуються цією органікою. Тому надлишок останньої створює усі умови для розвитку і життя небажаних зелених «насаджень». 

Причина 2: надмірна кількість світла

Світло стимулює розвиток культурних рослин, а у нерегульованій кількості – ще й появу водоростей. Тому світовий день в акваріумі має чітко регулюватися: мінімум 8 годин на добу, максимум – 9. Дотримання цієї умови убезпечить акваріум від позеленіння. 

Причина 3: керамічні декорації

Ви слідкуєте за харчуванням риб і чітко регулюєте кількість світла, яке «споживає» акваріум, але проблема позеленіння нікуди не зникає? Якщо в акваріумі є керамічні прикраси, таке явище легко пояснити. Декорації, вироблені з кераміки, мають пористу поверхню, а саме в порах полюбляють селитися небажані водорості. Враховуйте це, коли декоруєте акваріум. Будьте особливо уважними влітку

Тому що в сонячну пору ризик позеленіння акваріуму збільшується, а причина нам вже відома – надмірна кількість світла. Акваріуми стоять у кімнатах, куди потрапляє сонячне світло, ми приходимо додому і вмикаємо ще штучні джерела освітлення, таким чином за добу акваріум «споживає» більше світла, ніж йому належить.


Щоб попередити проблему позеленіння влітку, коли йдете з дому, накривайте акваріум кришкою, нехай стоїть у темряві. А коли повертаєтеся, вмикайте лампи.  

Як вирішити проблему, якщо не вийшло її попередити?

Ділимося рецептами вирішення вже наявної проблеми позеленіння: 


1. Повністю обмежуємо доступ світла до акваріума. За кілька днів позеленіння зникне. Але, якщо в акваріумі живуть культурні рослини, в такий спосіб вирішувати проблему не можна. Переходимо до наступного кроку.


2. Використовуємо механічний спосіб очищення акваріуму. Фільтр виведе залишки «бруду» і від неприємного налиту не залишиться й сліду.


3. Або використовуємо спеціальну рідину, яка знищить небажані водорості.


А потім дотримуємося профілактичних мір: годуємо риб за чітким графіком, регулюємо кількість світла і уникаємо керамічних декорацій. Кілька хитрощів наостанок

Досвідчені акваріумісти годують рибу 6 днів на тиждень, а на сьомий день влаштовують голодування. Це теж можна вважати профілактичною мірою проти позеленіння, і ви теж можете таке попрактикувати. Головне – шість днів на тиждень годувати рибу зранку і ввечері, пропонувати таку кількість корму, щоб риба наїдалася і не залишала після себе недоїдки.


Як зрозуміти, що рибі досить корму або треба ще? Якщо за 2 хвилини вона з’їла все, можна запропонувати ще трошки, якщо ні – одної порції буде достатньо. 


А ще корм у вигляді пластівців залишає після себе більше органіки, ніж гранули, відповідно, створює сприятливі умови для появи водоростей. 


Слідкуйте за харчуванням своїх підводних улюбленців, контролюйте кількість світла, яке «споживає» акваріум – так, і з порадами від PetsToday, уникнути позеленіння простіше!

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.