PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

3 цікавих факти про черепах

3 цікавих факти про черепах

А ви знали, що черепахи вміють дихати попою? Ці плазуни були просто вимушені опанувати таку навичку: коли живеш у воді, замість зябра маєш легені, а рідне водоймище покрив лід, доводиться хитрувати і шукати нові способи дихання.

Унікальна домівка черепах

Черепахи пережили динозаврів. І це не єдине їхнє надбання – вони також стали власниками унікальних панцирів. Подібної броні немає жоден з існуючих звірів, бо лише черепахова складається повністю з кісток. Панцир черепахи – це зрощені кістки хребта, плечового і тазового поясів, які вкриті ороговілим шаром. 


Вчені і досі сперечаються, як і де формувався такий панцир – у водному чи сухопутному середовищі. Найімовірніше, на суші. Адже «кісткова броня» призвичаєна саме для наземного існування, і морські черепахи мають значно менший панцир, ніж всі інші. 


Броня цих рептилій робить їх стійкими до зовнішніх загроз і відносно спокійними у поведінці. Не пощастило лише м’якотілим черепахам – вони не мають панцира взагалі. Тому поводяться більш агресивно і нападають першими – вони не мають сховища. 

Рухомі внутрішні органи черепах

Усі черепашки без виключення дихають атмосферним повітрям. Але їхня грудна клітка нерухома – ребра не можуть розширяться, бо заважає панцир. Щоб якось вирішити цю «проблему» і полегшати життя рептилій, природа нагородила їх спеціальним пристосуванням – м'язами, які «рухають» внутрішні органи, даючи легеням можливість наповнитися повітрям.
Одні м'язи посувають органи, інші – повертають на місце. Щоб запустити цей механізм, черепашкам доводиться рухати задніми лапами – так дихати зручніше. 

Дихання «задом»

Черепахи – холоднокровні створіння. Це означає, що температура їхніх тіл варіюється в залежності від температури навколишнього середовища. 


Якщо водоймище, в якому живе черепаха, замерзає, черепаха замерзає разом з ним. Але це не спричиняє смерть рептилії. Навпаки, в холодній воді вона рятується від загибелі на ще більшому холоді на суші: у водоймищі, яке вкрите льодом, завжди тепліше. 


Перебуваючи у воді під льодяною кіркою, черепахи переходять в енергоощадний режим – у стан гібернації. Уповільнений метаболізм обходиться невеликою кількістю кисню, яке вдалося зберегти в крові. Рептилії його потроху наповнюють. Для цього вони використовують частину тіла, де розміщено багато кровоносних судин – область між задніми лапами. Процес поглинання кисню п’ятою точкою називається клоачним диханням.


Таке дихання допомагає, якщо у воді розчинено багато кисню. Восени і на початку зими зазвичай його достатньо – зберігається той, що виробили за літо водорості. До весни риби та інші мешканці водойми використовують цей кисень майже повністю. 
Якщо лід довго не тане, під загрозою опиняються навіть такі «прокачані» створіння як черепахи. Довго – це  понад три місяці: вчені з'ясували, що для черепах не проблема протягнути під льодом 100 днів.


Навичку клоачного дихання добре опанувала також найпоширеніша домашня улюблениця-черепаха – червоновуха черепаха. Вона полюбляє прісну воду і відпочивати на суші. 


А яка рептилія мешкає у вашому домі?

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.