PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

8 правил безпечного утримання акваріума

8 правил безпечного утримання акваріума

Ми можемо назвати акваріум притулком для своїх підводних улюбленців або ж навіть прикладним мистецтвом, а от інженери назвуть його складною комбінацією технічних пристроїв, яка має справу з водою та електрикою. Так, в утриманні акваріуму слід дотримуватися елементарних правил, які убезпечать вас і ваших риб від нещасних випадків.


Правило перше. Обережність потрібна ще на підготовчому етапі: під час покупки – слід перевірити справність та цілісність усіх механізмів, а також під час встановлення акваріуму – йому не місце на підлозі або біля побутової техніки.


З технічної точки зору, акваріум — це ємність, що працює під натиском. Випадковий удар або маленька нерівність може мати неприємні наслідки. За допомогою рівня переконайтеся, що поверхня, на якій стоїть акваріум, рівна. Це убезпечить ємність від деформацій та викривлень.


Правило друге. Перевірте положення дротів. Вони не мають бути натягнутими – існує ризик потрапляння води у розетку, – ідеально, якщо вони провисають.


Правило третє. Кришка від акваріума повинна мати отвори для вентиляції. В іншому випадку конденсат збиратиметься на лампі, а це підвищує ризик короткого замикання.
Правило четверте. Акваріумне обладнання підтримує життєдіяльність підводного світу. Компресор насичує воду киснем, фільтр її очищує, а нагрівач — підтримує необхідну температуру. Усе це приладдя електричне. А вода — провідник струму. Аби уникнути неприємностей, перевіряйте цілісність техніки та її працездатність з кожною чисткою акваріуму.


Правило п'яте. З метою власної безпеки не використовуйте саморобні нагрівальні прилади в акваріумі. Зверніть увагу на герметичність обігрівача: якщо ви помітили в скляній трубці краплі води – прилад необхідно замінити.


Правило шосте. При неправильному використанні навіть незначна сила струму може спричини неприємну ситуацію. Окрім самого обладнання, уваги потребують дроти і розетки. Від використання так званого трійника краще відмовитися, а пристрої зі зламаними дротами — замінити. Ізоляційну стрічку для ремонту пошкоджень використовувати не можна.


Правило сьоме. Якщо в акваріум хочеться додати нові елементи, вимкніть усі пристрої. Не тягніть за дроти — обережно візьміться за штекер та вилучіть його з розетки. Перед використанням приладдя переконайтеся, що воно міцно закріплене всередині ємності.
Правило восьме.  Вимикайте акваріумне приладдя кожного разу перед прибиранням, і обов’язково, якщо ви помітили, що акваріум протікає.


Не треба лагодити зламані пристрої самостійно — краще довірити цю справу професіоналам або придбати нове обладнання. Пам’ятайте: ваше здоров’я і життя улюбленців коштує значно більше за весь акваріум та його приладдя.


Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.