PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

9 ознак нездоров’я акваріумного улюбленця

9 ознак нездоров’я акваріумного улюбленця

Як зрозуміти, що рибка захворіла? Існує цілий ряд критеріїв. Ідеально – ознайомитися з ними ще до появи акваріуму у вашому домі. Бо один хворий водний мешканець загрожує здоров’ю усього поголів’я. Вміння відрізняти недужих допоможе і у виборі риби: так ризик купити інфіковану зменшується.


Отже, про самопочуття рибки розкажуть її поведінка та зовнішній вигляд.


Як і люди, підводні улюбленці мають темперамент: один вид гіперактивний, інший пасивний або навіть флегматичний. Здорові особини проявляють активну життєдіяльність, яка притаманна їхньому виду, і також реагують на зовнішні подразники – гучний звук і яскраве світло.


Тож, спостерігаючи за підводними улюбленцями, перш за все, зверніть увагу на їхню поведінку. Ознакою нездоров’я є пасивність або порушення координації, лежання на дні або тривале ховання в декораціях.


Поведінка під час годування – ще один спосіб відрізнити здорову рибу від хворої: відмова від їжі або відсутність апетиту – це привід насторожитися.
Якщо риба в акваріумі треться об ґрунт або декорації, це теж є ознакою захворювання. Але враховуйте, що для деяких видів африканських цихлід така поведінка є нормою.


Ознакою захворювання також є часте дихання улюбленця: нетипово, якщо в акваріум подається аерація, а рибка плаває постійно біля поверхні води.


Зовнішній вигляд – ще один показник стану риби. Надто схудлий улюбленець може бути хворим. Це ж стосується підводних мешканців, які набрали зайву вагу. Тіло здорової риби не має бугорців, виразок та опуклостей, її луска – рівна та блискуча.


Про самопочуття риби також розкажуть її зябра. У здорової особини вони рівномірно відкриваються і закриваються. Набряклість або почервоніння – це погані ознаки.


Зверніть увагу ще на очі улюбленця: в нормі вони мають ідеальну круглу форму, яскравий колір без помутніння.


І плавці. У здорової риби вони розправлені, а надламані або розпатлані свідчать про наявність проблем.
Навіть маленька підозра щодо нездоров'я улюбленця має насторожити власника. Це сигнал, що потрібно вживати заходів – ізолювати хвору рибку.


Деякі інфекційні захворювання мають певний інкубаційний період, тому дають про себе знати не одразу. Чим швидше відреагує власник, тим більше матиме шансів врятувати усіх акваріумних мешканців.


Це ж стосується і нових підводних улюбленців – перш ніж селити новачка до наявного акваріуму, необхідно витримати карантин – перетримати рибу в окремій ємності.


Бережіть здоров’я своїх підводних друзів!

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.