PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Акваріум нестандартної форми: який обрати, щоб рибкам було комфортно?

Акваріум нестандартної форми: який обрати, щоб рибкам було комфортно?

А ви знали, що форма акваріума впливає на самопочуття риби, візуальне сприйняття та легкість утримання усього підводного царства? 


Наприклад, круглі ємності спотворюють реальні розміри підводних мешканців та декорацій – вони здаються більшими, ніж є насправді.

Недоліки круглих акваріумів

Збільшення розмірів підводних мешканців в круглих акваріумах відбувається через специфічний характер заломлення світла, який створює ефект лінзи, і який також можна спостерігати в акваріумах у формі келихів. 


Але в деяких округлих ємностях виробникам вдалося усунути подібний недолік – в акваріумах, які виготовлені з додаванням пластика. Такі є в польських та німецьких моделях. 


Окрім цього, круглі акваріуми або у формі келихів можуть негативно впливати на психічне здоров’я підводних мешканців. Через відсутність куточків в округлих ємностях риби стресують. Найбільш болісно такі умови переживають соми та півники. 
Тому, задля комфорту улюбленців, в круглих акваріумах обов’язково мають бути рослини або декорації – в них рибки зможуть відпочивати.


Акваріуми циліндричної форми – вони ще нагадають звичні вази для квітів – також мають недоліки. Тиск в них ніби виштовхує на поверхню риб, які звикли жити у товщі води. Це може спричинити стрес підводних мешканців, а також ускладнити процес харчування. 

Оптимальні акваріуми нестандартних форм

Найкраще – якщо хочеться мати ємність округлої форми – обирати акваріум у формі напівсфери. В такій ємності світло відбивається від задньої прямої стінки акваріума, і ми уникаємо ефекту лінзи – наші очі сприймають натуральний розмір та будову риб і декорацій. 


Серед акваріумів незвичних форм найбільш комфортний для риб – акваріум-хвиля. Це прямокутна ємність з рельєфним дном. 


Такі моделі виконані з цільного скла – його лише розплавили та зігнули під необхідними кутами. Окрім цього, товщина скла такого акваріума – 2-3 см. Це робить ємність стійкою до розбиття. 
Акваріум-хвиля сподобається вашим улюбленцям через довгувату прямокутну форму, адже вона імітує природне середовище більшості прісноводних риб – ріку.


Мінімізувати дискомфорт риб та складності утримання акваріумів незвичних форм допоможе хитрість: чим ємність більша, тим легше за нею доглядати власниками, а головне – створити належні умови для гарного самопочуття підводних улюбленців. 

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.