PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Харчування домашньої ящірки: секрети ідеального меню вашого улюбленця

Харчування домашньої ящірки: секрети ідеального меню вашого улюбленця

Усіх ящірок, незалежно від типу харчування, об’єднує одна дивовижна річ – здатність довго не їсти і при цьому добре почуватися. Та цей факт не може стати гаслом утримання рептилії. Плазуни, як котики і песики, потребують збалансованого харчування. Окрім цього, для нормального травлення, ще й високих температур. До чого тут лампи обігріву та чому усі ящірки насправді є комахоїдними – ми розповідаємо для усіх власників рептилій та бажаючих ними стати.


Створити ідеальне меню для улюбленця-плазуна допоможуть вподобання диких рептилій. З них і розпочнемо.

Чим харчуються ящірки в дикій природі?

Більшість з ящірок – комахоїдні створіння. Вони віддають перевагу черв’якам, комахами і дрібними хребетними. Рептилії побільше також харчуються теплокровних, наприклад, мишами. Іноді вони переходять на добровільну дієту, в період якої вживають тільки рослинну їжу. Та окремі види, наприклад, популярний домашній улюбленець бородата агама, з віком взагалі стає повністю травоїдним.  


А ось зелена ігуана відома повністю протилежними вподобаннями: новонароджені ящірки цього виду харчуються невеличкими комахами, а з віком переходять на рослину їжу. Втім, зелена ігуана єдина рептилія свого підряду, яку прийнято називати травоїдною.
Взагалі усі ящірки пристосовані до смакування дрібним кормом, комахами, – так влаштовані їхні щелепи і так склалося еволюційно, що кожен вид у різний період життя харчується саме комахами. Тож назвати когось серед ящірок абсолютним вегетаріанцем неможливо.  


Та це нам, власникам рептилій, лише на користь, бо створити повноцінний рослинний раціон у домашніх умовах доволі складно: меню травоїдної ігуани кожен раз повинно складатися із 10 різних компонентів та й при цьому виключно в правильних пропорціях. Годувати цього звіра білком тваринного походження не можна - організм ігуани налагоджено на перетравлення рослинної їжі, під ударом опиняються її нирки.

Чим в домашніх умовах можна годувати ящірок?

Застава збалансованого харчування - різноманітність. Неправильно день у день пропонувати улюбленцю лише цвіркунів. Чередуйте їх з іншими кормовими об’єктами – зоофобусами, наприклад, або борошняними черв’яками. 


Останніми не захоплюйтесь – вони надто жирні, а до ожиріння схильні навіть рептилії, особливо домашні – дається взнаки малорухомий спосіб життя в тераріумі. 


Обирайте комах різних розмірів для різних видів ящірок – чим більший улюбленець, тим «товстіший» має бути об’єкт його полювання. 
Великі ящірки, – варани або агамові, наприклад, – які у природі харчуються теплокровними, вдома можуть поласувати делікатесами людського меню: сиром, – не плутайте з твердим сиром – яйцями, або фаршем. Та не забувайте про звичний для них живий корм, вирощений спеціально для того, щоб бути з’їденим. Спіймані на подвір’ї миші знаходяться під категоричною забороною. Це ж стосується «диких» тарганів і усіх інших.


Деяким ящіркам час від часу треба пропонувати рослину їжу. Хамелеони, мадагаскарські гекони, бананоїди, агами чудово ласують яблуками, апельсинами, бананами, фруктовими пюре, і т. п. Намагайтеся годувати улюбленця лише сезонними овочами та фруктами або заготовлюйте смаколики у морозильній камері про запас – взимку пропонувати улюбленцю літні ягоди небезпечно.


Можна повністю «посадити» ящірку на сухий корм, тоді ви не знатимете складнощів в утримані кормової бази. Готове харчування виготовляється і для комахоїдних, і для травоїдних рептилій. Звичайно, ящірки мають деякий харчовий інстинкт – вони реагують на рухомі об’єкти. Та у рептилій, народжених у неволі зазвичай не виникає проблем годуватися готовим кормом.Корисні поради: лампи обігріву та харчові додатки для нормального травлення ящірки

Скласти ідеальний раціон – це лише половина справи. Він не принесе користі організму улюбленця без впливу високих температур. У тераріумі ящірки обов’язково мають бути встановлені спеціальні лампи обігріву. 


Особливо це стосується комахоїдних рептилій: без високих температур травлення не буде – лише гниття, та навіть рослинні компоненти засвоюватимуться з великими складнощами. За відсутності ламп обігріву все одно чим годувати ящірку – усе марно.


Та ще один важливий нюанс: кожній ящірці додатково потрібні кальцій та вітаміни – власноруч створеним раціоном забезпечити ними улюбленця у необхідній кількості неможливо. Кожне третє годування маленької ящірки має доповнюватися такими харчовими додатками. 


З віком ця необхідність меншає – життя дорослої рептилії вже не супроводжується активним ростом організму. Та й тут не забувайте про лампи обігріву – саме вони стимулюють дію отриманих вітамінів.


Годуйте правильно своїх плазучих, чотирилапих та пернатих улюбленців!

Назад

Добавить комментарий

Комментарии

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.