PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Морський акваріум: з чого починається облаштування?

Морський акваріум: з чого починається облаштування?

Морський акваріум – стильний та неймовірно цікавий для спостереження притулок яскравих риб. Сьогодні ми відповідаємо на головні питання, які стосуються такого домашнього «водойма»: чим відрізняється його утримання від прісноводного акваріуму, якого вимагає обладнання, та, врешті, з чого починається його облаштування. Пропонуємо зануритися в тонкощі «солоного» підводного куточка.

Прісноводний і морський: основні відмінності

Морський акваріум відрізняється від прісноводного не лише зовнішньо. Він являє собою більш складну систему, вимагає серйознішого обладнання, що допомагає створити та підтримувати усі необхідні якості води.

Морські акваріуми вкрай чутливі до будь-яких змін. Усі параметри – кислотність, солоність, температура, жорсткість, лужність, вміст кальцію – повинні бути строго дотримані у певних діапазонах. Будь-які відхилення від норми критичні для мешканців морського акваріуму. Створення «солоної ємності» потребує чимало зусиль та грошей. Такому акваріуму знадобляться обладнання і витратні матеріали, без яких цілком обходиться прісноводний. 

Окрім цього, відмінності є й в обслуговуванні морського та прісноводного акваріумів:
1. Підміна води у морській ємності – порівняно складний процес, бо звичні злив та долив тут не працюють. Для цього знадобляться спеціальні пристрої для регенерації та очищення води. 
2. Деякі технічні простої для обслуговування морського акваріуму не можна розмістити просто в акваріумі – дня них знадобиться окреме сховище. 

Та не дивлячись на це, все ж таки, морський акваріум не потребує такого частого обслуговування як прісноводний. 

Основні різновиди морських акваріумів

Таких існує декілька:

1. Тільки для риб. Найпростіший в утримані та найдешевший варіант серед усіх морських акваріумів. Акцент у ньому робиться саме на риб: найчастіше – хижаків, як крилатка або мурена, коралових, як ангел чи метелик, та зграйних малюків на зразок клоунів.

2. Змішаний. В таких ємностях рибки проживають поруч з безхребетними, – морською зіркою, актинією чи креветками –  м'якими коралами та живим камінням. Такі акваріуми потребують більш ретельного догляду, яскравого і тривалого освітлення.

3. Коралові. У такому акваріумі корали є сусідами риб.

4. Рифові. Такі ємності імітують ландшафт, освітлення і населення коралового рифу. Це найдорожчий та найбільш складний в утриманні різновид морського акваріуму. 

5. Акулові. Такі ємності створюються для утримання акул. Їх розміри, відповідно, є не просто великими – вражаючими. Створюють та доглядають такі акваріуми виключно професіонали. 
Що необхідно для облаштування морського акваріуму?

Для цього вам знадобляться:

1. Ємність. Її розмір – питання суворо індивідуальне, яке залежить від кількості та розмірів акваріумних мешканців. Підставка для неї повинна бути міцною та ідеально рівною. Попадання прямих сонячних променів неприпустимо.
2. Акваріумні мешканці. Проконсультуйтеся зі спеціалістами зоомагазинів, які підводні створіння, що вам подобаються, зможуть без проблем ужитися під одним дахом.
3. Обладнання. Основна вимога – приладдя має бути стійким до морської води. 
4. Освітлення. Найчастіше домашнє «море» оснащують металогалогеновими лампами на 150-500 Вт. Вони дають світло, яке майже не розсіюючись досягає дна. Деякі з таких ламп мають функцію нічного освітлення. 
5. Засоби для фільтрація та регенерація води. Циклічність цих процесів забезпечує сампо – короб з оргскла з відсіками, в яких розміщується різноманітне обладнання: скіммер, біофільтр, рефуджіум, поворотна помпа, автодолив і т. п. Він ховається у тумбі і має сполучення з акваріумом. 
6. Забезпечити течію. Зазвичай для цього беруть дві помпи. Кожна з них за годину повинна прокачувати в середньому 50 обсягів. Потік води повинен спрямовуватися на каміння.
7. Акваріумний холодильник. Знадобиться, щоб уникнути перегріву води в спекотну пору року.
Готуємо домашнє море до запуску 

Звичайна прісна вода для запуску морського акваріума не підходить. Потрібна спеціальна, яку називають осмосною. Забезпечте її наявність та переходьте безпосередньо до запуску у такій послідовності:

1. Заповніть 75 відсотків акваріума обробленою водою.
2. Додайте сіль – спеціальну, для морських акваріумів, куплену в зоомагазині.
3. Увімкніть помпи та нагрівач, а після цього дочекайтеся повного розчинення солі у воді.
4. Виміряйте рівень солоності, використовуючи рефрактометр. У нормі прилад повинен демонструвати 33-35 проміле.
5. Перевірте температуру води. Цей показник має дорівнювати 25 градусам за Цельсієм.
6. Засипте дно піском (шар не більше 2 см). 
7. Встановіть декорації, якщо такі передбачаються. 
8. Через добу після того, як вода відстоїться і стане прозорою, укладіть живі камені. Вони знадобляться для дозрівання води.

Після цього залиште акваріум у спокої на тиждень. У цей період ви зможете спостерігати потемніння піску або позеленіння скла. Це нормальні явища, які зазвичай проходять до кінця тижня. Після цього акваріум буде готовий до прийому своїх перших мешканців.

Першу підміну води проводять не раніше, ніж через 3 тижні, а всі наступні – щотижня по 15% від усього об’єму.

Заселення морського акваріуму

Перші мешканці, які потраплять в акваріум, - це найневибагливіші з усіх вами обраних. Спочатку «занурюються», наприклад, молюски та членистоногі, а через тиждень - риби. Якщо ви плануєте утримувати корали, їх «саджайте» в останню чергу - не раніше, ніж через 2 тижні.


В період заселення необхідно постійно контролювати якість води. Поспіх тут ні до чого. Коли в акваріумі вже мешкають усі рибки, а концентрація амонію і нітритів стабільно нижче 0,1 мг/л, пусковий період можна вважати успішно завершеним. Біологічна рівновага встановиться тільки через 3-5 місяців.

Сподіваємося, ми допомогли вам отримати хоча б загальне уявлення про створення та утримання морського акваріуму – невеличку, але неймовірно цікаву підводну екосистему. 

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.