PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Плівка на воді в акваріумі: які причини і як ров'язати проблему?

Плівка на воді в акваріумі: які причини і як ров'язати проблему?

В житті кожного акваріуму можуть траплятися неприємні моменти, які негативно впливають на комфорт, здоров’я та самопочуття акваріумних мешканців. Одна з таких неприємностей – поява плівки на поверхні води. Її досить легко позбутися. Головне – вчасно та правильно зреагувати. Як – про це сьогодні і піде мова. 

Причини утворення плівки

Узагальнено плівку можна назвати скупченням мертвих мікроорганізмів, живих бактерій, жирів або хімічних речовин. Їхня поява – результат дії різноманітних факторів – від неякісних декорацій до гниття ґрунту:

Шкідлива хімія

Трапляється, що у новому акваріумі утворюється тонкий поверхневий маслянистий шар. Часом він переливається усіма кольорами веселки. Це говорить про те, що у воді з'явилися речовини, які виділяють розчинні компоненти. Причиною може стати неякісна герметика, яка використовувалася у склеюванні або  під час ремонту ємності, розміщений в акваріумі декор, пофарбований нітрофарбою, оліфою або олійними фарбами.

Опалювальне приладдя

Причиною виникнення плівки може стати включений масляний обігрівач. Мало хто знає, але випари, викликані роботою такого радіатора, іноді можуть провокувати у риб отруєння. Тому, якщо ви використовуєте подібний обігрівач, акваріум потрібно накривати кришкою.

Органіка

Блідо-сіра плівка на поверхні води говорить про надлишок корму у воді, продуктів життєдіяльності акваріумних мешканців або про гниття рослин. Таке явище має органічну природу, а перераховані елементи – їжею для бактерій сапрофітів. Ними, власно кажучи, і утворюється дана плівка.
Водорості

Поширення мікроскопічних водоростей, які бурхливо розвиваються у застійній воді, – ще одна можлива причина появи плівки.

Ґрунт

Трапляється, що плівка з'являється через закисання ґрунту. У цій ситуації колоїдний шар складається з найдрібніших частинок «землі» та вуглекислого газу: при закисанні кислота вступає в реакцію з субстратом ґрунту, в результаті чого виділяються бульбашки вуглекислоти. Піднімаючись на поверхню, вони несуть з собою мікроскопічні частинки субстрату, що гниє.


Трапляються випадки, коли один вид «хворого» поверхневого водяного шару трансформується в інший. Так чи інакше, передумови виникнення кожного з них – недостатнє очищення водного середовища.

Як впливає плівка на стан домашньої аквасистеми?

У цьому питанні думки фахівців не одностайні. Наприклад, деякі стверджують, що органічна плівка є цілком безпечною – вона перешкоджає виходу на поверхню CO2, що сприяє здоровому розвитку акваріумної рослинності.


Але більшість наполягає, що будь-яка плівка свідчить про наявність проблем всередині акваріума, які потребують вирішення, бо: плівка перешкоджає збагаченню води киснем, практично зупиняє процес випаровування води, порушує тепловий баланс – температура води може підвищуватися, що несприятливо позначається на здоров’ї та комфорті акваріумних мешканців.
Сходяться усі фахівці в одній думці: плівка, яка з'явилася через розчинення у воді хімічних речовин, потребує негайної ліквідації, так само як і джерело її виникнення, адже вона – найнебезпечніша з усіх можливих.

Позбавляємося плівки в акваріумі

Існує декілька спосіб врятувати ситуацію:

1. За допомогою паперу. Видалення плівки за допомогою аркуша паперу – газети або серветки – це найстаріший та багаторазово перевірений спосіб. Для цього необхідно покласти аркуш на поверхню води, трохи почекати, і повільно «стягнути» його на себе. В деяких випадках необхідно повторити дію два-три рази. Якщо все зроблено правильно, поверхневий бруд і слиз залишаться на папері. 


2. За допомогою равликів. Ці створіння допоможуть позбутися органічної плівки – залишків корму та продуктів життєдіяльності акваріумних мешканців – равлики їх просто з’їдають. Плівка за допомогою молюсків зникає досить швидко, однак й равлики не зволікають розмножуватися – їхню популяцію доведеться активно контролювати.


3. Використовуємо ультрафіолет та антибіотики. Цей спосіб можна назвати радикальним. Перед його використанням уся акваріумна живність має бути переміщена в іншу ємність.


УФ промені вбивають шкідливі мікроорганізми, які потім видаляються з акваріума за допомогою «промокашки». Аналогічний ефект досягається і за допомогою антибіотиків: в акваріумі розчиняють біоміцин, – 1 таблетка на 10 літрів води – який знезаражує середовище.


Та головне – позбутися причини появи плівки: видалити неякісні декорації з акваріума, переглянути раціон харчування підводних улюбленців, унеможливити дію масляних обігрівачів на акваріумне середовище тощо.
Пам’ятайте: наявність ефективної фільтрації та якісного аераційного обладнання зменшує ризики утворення плівки.


Бережіть своїх акваріумних улюбленців! 

Назад

Добавить комментарий

Комментарии

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.