PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Як температура води впливає на акваріумних мешканців?

Як температура води впливає на акваріумних мешканців?

Температура води безпосередньо впливає на самопочуття та комфорт акваріумних риб. Усі вони живуть у температурному діапазоні від 18 до 32 градусів – кожен окремий вид має свій «ідеал», порушення якого впливає і на фізичне, і на психологічне здоров’я риби. 


Наприклад, підвищення температури прискорює обмін речовин підводних улюбленців, відповідно, також підвищує апетит. Це може спричинити бійки між сусідами в акваріумі, і навіть «риб’ячий канібалізм». Зниження температури впливає зворотним чином – риби стають апатичними, втрачають інтерес до їжі.


Тому вкрай важливо заздалегідь дізнатися, яку температуру води вподобають ваші підводні улюбленці, і завжди неї дотримуватися. Допустимі коливання температурного режиму – до 2 градусів. Хоча й це може спричинити стрес, а зміна температури на 5 градусів – смерть акваріумних улюбленців.

Вкрай чутливі і найбільш невибагливі акваріумні мешканці

Є такі рибки, яким не потрібен ані обігрівач, ані лампа – вони цілком зручно почуваються у широкому температурному діапазоні: півники витримують будь-яку температуру не нижче 18 градусів, а гурамі комфортно у воді, яка має від 18 до 25 градусів.
А от креветок і крабів можна назвати надчутливими до температурного режиму. Перегрівання для креветки означає моментальну смерть – часу врятувати улюбленця від наслідків зміни температурного режиму просто немає. Краби гірше реагують на «похолодання». Спочатку вони шукатимуть місце зігрітися і ховатимуться в ґрунт, але потім, якщо найближчим часом ситуація не зміниться, теж помруть.


На стабілізацію температурного режиму без смертельних наслідків для усіх інших видів риб є 5-6 годин – це якщо градус підвищився. Якщо понизився – на виправлення ситуації є один день.

Що допоможе зберігати температуру в акваріумі?

Необхідну температуру води забезпечують обігрівачі. Такі пристрої умовно можна поділити на аналогові і з терморегулятором.


Аналогові нагрівають і тримають температуру на рівні 25 градусів, тому їх можна встановлювати лише в тих акваріумах, де мешкають риби, які звикли саме до такої температури. За умови використання такого обігрівача обов’язково додатково треба мати градусник – він дозволить контролювати ситуацію і вчасно зреагувати на коливання температури.


Обігрівачі з терморегулятором нагрівають і утримують будь-яку температуру. Окрім цього, вони самі контролюють становище – підігрівають воду, якщо вона охолонула хоча б на один градус.
Є ще електронні обігрівачі, оснащені таймерами. З їхньою допомогою можна встановити конкретний проміжок часу, в який температура води буде змінюватися у заданому напрямі.


Підтримувати необхідний температурний режим можуть ще деякі лампи. Часто їх використовують у наноакваріумах: за градусами слідкують за допомогою термометрів і вмикають лампу за потреби.


Пам’ятайте, що на температуру води, окрім спеціальних технічних пристроїв, впливають й зовнішні фактори: лампи освітлення, попадання прямих сонячних променів, знаходження акваріуму під кондиціонером.


Бережіть своїх акваріумних улюбленчиків!


Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.