PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Як залишити акваріум на час відпустки?

Як залишити акваріум на час відпустки?

Головне – заздалегідь підготуватися. Моменти, які потребують особливої уваги – харчування риб, підтримка параметрів води та безпека підводної екосистеми.

Харчування риб

Почнемо з основного – як організувати процес годівлі. Усе залежить від того, як на довго ви плануєте залишити акваріумних улюбленців без нагляду. 1-2 дні рибки спокійно проживуть без їжі – для них в цьому не має нічого незвичного. 


В дикій природі періоди харчового достатку змінюються повною нестачею корму. Окрім цього, досвідчені акваріумісти спеціально влаштовують розвантажувальні дні. Вимушений голод добре переносять великі, дорослі та здорові риби, а маленьким і слабким потрібно забезпечити регулярне харчування.


Раніше варіант був один – попрохати сусіда погодувати улюбленців, а зараз існує вже декілька, і до них не обов’язково залучати третіх осіб: можна використати корм, який повільно розчиняється, або автоматичну годівницю.
Зазвичай корму вистачає на 10-14 днів. Його просто необхідно покласти в акваріум. Він, як і автоматична годівниця, підійде для риб невеличкого і середнього розміру. Окрім цього, годівниці розраховані на використання виключно сухого корму. Тому, якщо ваші улюбленці ласують живим, переведіть їх на сухий заздалегідь, і тримайтеся усталеного об’єму порцій.


Перед тим, як ви поїдете, не годуйте риб про запас: вони переїдять, а залишки корму будуть розкладатися в акваріумі.

Турбота про акваріумні рослини

Рослинам потрібне світло. Знаходячись вдома, ми вмикаємо і вимикаємо лампи власноруч. А як бути, коли необхідно поїхати? Поставити акваріум біля вікна під прямими сонячними променями – погана ідея: природного світла рослинам буде недостатньо, а скло натомість покриється зеленим нальотом.


На час відпустки краще скористатися таймером для акваріумних ламп – він буде вмикати та вимикати світло за графіком, який ви попередньо встановите. Це зручно і забезпечить рослини необхідним освітленням.

Комфорт і безпека риб

Перед тим, як поїхати, необхідно «прибратися» в акваріумі та перевірити працездатність технічних пристроїв. 
Почистьте ґрунт, підмініть воду. Якщо в акваріумі є компресор, встановіть зворотний клапан – він вбереже пристрій від затоплення, якщо вдома несподівано вимкнуть світло.


На час вашої відсутності акваріум повинен працювати у звичному режимі, підтримувати встановлені параметри води. У цьому допоможе автоматизоване обладнання. Терморегулятор буде слідкувати за температурою води і, якщо вона зміниться, підігріє її.


Напередодні від'їзду краще не купувати нову рибу та рослини, а тим паче – селити їх до акваріума, який вже функціонує. Якщо хтось захворіє, ви маєте бути поруч і швидко зреагувати.


Бережіть своїх підводних улюбленців, і відпочивайте спокійно – рибки вас дочекаються!

 

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.