PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Яких риб можна утримувати по одному в акваріумі?

Яких риб можна утримувати по одному в акваріумі?

Невеличкий красивий акваріум, а в ньому лише одна рибка – мрієте про таку міні-аквасистему? А чи знаєте, яких риб можна утримувати поодинці? Зараз ми розкажемо.


Зазвичай, для утримання однієї риби використовується нано-акваріум – ємність, об’ємом до 40 літрів, яка підходить для мешканців з відповідними скромними розмірами. Теоретично, будь-яка рибка невеликих габаритів може сама жити в акваріумі, однак найбільш комфортно у таких умовах почуватимуться півники. Друга назва таких улюбленців – бійцівські рибки. Вони схильні до прояву внутрішньовидової агресії і битв за територію. Жити по сусідству з представниками свого виду або будь-якого іншого вони просто не вміють. Тому утримання поодинці для них – найкраще, що може запропонувати власник.


Півники – риби невеличкі. І мають цікаву особливість, яка ще раз робить їх ідеальними для утримання у маленьких ємностях – вони можуть жити без акваріумного приладдя, бо мають лабіринтовий орган. Це – спеціалізований додатковий орган дихання, який дозволяє рибам дихати атмосферним повітрям. Тому спеціально подавати в акваріум півника аерацію не потрібно. Однак наявність фільтра робить життя рибки більш комфортним і безпечним.
Фільтр запускає процес азотного циклу – перетворення отруйного аміаку в більш безпечні з'єднання нітрити.


Аміак в акваріумі – це результат життєдіяльності риб. Азотний цикл захищає рибку від отрути, і зберігає воду в акваріумі чистою тривалий час.


Тому, обираючи акваріум для півників, зверніть увагу на вже оснащений всім необхідним приладдям, і бажано квадратної форми. Чому це важливо? По-перше, вбудовані пристрої виглядають більш естетично, ніж окремо зафіксовані на невеличкій прозорій ємності. По-друге, в круглому акваріумі у півника немає місця для відпочинку – в ньому відсутні затишні закуточки. 


Якщо дуже хочеться утримувати півника в круглій ємності, помістіть в ній рослину або декорацію – такі акваріумні елементи стануть місцем відпочинку бійцівських риб. Це важливо, адже в природі такі створіння здебільшого релаксують, а захист територій займає в них лише невеличкий проміжок часу.
Окрім півників, існують деякі інші види риб, які мають орган лабіринт, і яких теж можна утримувати поодинці – гурамі, ляліус і макроподи. Їм знадобляться акваріумі, об’ємом 20-30 літрів.


А от від ідеї утримувати золоту рибку на самоті і у нано-акваріумі краще відмовитися – такий улюбленець потребує великої домівки, об’ємом від 60 до 80 літрів. Вона необхідна для зростання золотих – дорослі особини цього виду риб досягають 25 сантиметрів в довжину.


Тому для утримання поодинці краще обирати лабіринтових риб. Але, якщо хочете милуватися габаритним улюбленцем, пам’ятайте – домівка у нього має бути відповідно великою.


Бережіть своїх підводних красенів!

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.