PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Як для морського акваріума перетворити прісну воду на солону?

Як для морського акваріума перетворити прісну воду на солону?

Важливий етап запуску морського акваріуму – створення штучної морської води. Узагальнено – це додавання солі у прісну воду згідно визначених пропорцій. Однак це не все. Існують декілька важливих нюансів без яких домогтися належного результату неможливо. 

Яку сіль обрати?

Ви, напевно, знаєте що, різна сіль відрізняється за своїм хімічним складом, як наслідок, відрізняється призначення кожної такої речовини. Наприклад, існує сіль для ванн, звичайна харчова сіль, яку ми використовуємо для приготування їжі. Також існує декілька різновидів технічної солі: проти зледеніння, реагент тощо. 


Однак, якщо необхідно підсолити воду для акваріума, жодну з таких солей використовувати не можна – знадобиться лише спеціалізована, виготовлена виключно для домашніх «морів». Її з легкістю можна знайти майже у кожному зоомагазині. А використовувати слід суворо за інструкцією – перераховані в ній вимоги є обов'язковими в процесі приготування синтетичної морської води.


Обираючи таку сіль, врахуйте, що для різних типів морських акваріумів – рифові, рибні тощо, – існують різні сольові суміші, хоча у продажу можна знайти й універсальні.

Як підготувати воду?

Існує як мінімум три варіанти підготовки води для її подальшого засолювання: обробка звичайної водопровідної води, дистиляція і прогін води через приладдя зворотного осмосу. Розберемо їх детально та по черзі.


Незважаючи на те, що багато фахівців виступають проти використання для засолювання звичайної водопровідної води, деякі акваріумісти її все ж таки використовують: відстоюють 24 години, – для цього підходять незакриті скляні ємності – потім фільтрують – в тому числі за допомогою вугільного фільтра, – і очищують за допомогою кондиціонерів. Вони позбавляють воду нітритів, фосфатів, хлору, іонів важких металів. 
Дистильована вода, на відміну від водопровідної, для акваріумів підходить більше. Вона вже очищена від всіх шкідливих речовин і підготовлена ​​до засолювання. Втім, є й у цієї води недолік: витрати на створення морського акваріуму з дистильованою водою порівняно великі – побутові електричні дистилятори коштують недешево, відрізняються маленькою продуктивністю і великим апетитом до електроенергії.


А ось підготовка води за допомогою зворотного осмосу обійдеться дешевше і дозволить отримати практично ідеальний вихідний матеріал. Цей метод передбачає прогін води через особливу напівпрозору мембрану під високим тиском. Після цієї процедури вода вже не потребує обробок кондиціонерами, все що залишається – додати сіль. 

Додаємо сіль: алгоритм дій

Якщо акваріум маленький, підготувати морське водне середовище можна в окремій ємності. Не можна використовувати: 


1. Металеві, оцинковані, емальовані тази, каструлі, відра.


2. Пластикові контейнери.


3. Ємності, де раніше знаходилися хімічно-активні або отруйні речовини.


А згодиться звичайна пластикова каністра або бутель, де раніше була питна вода.


Процес додавання солі дуже простий і зрозумілий. Детально про нього можна дізнатися з інструкції, яка йде у комплекті до контейнеру з сіллю. Одразу усю сольову суміш можна розвести у третій частині необхідного об'єму, і потім додати решту води. А можна поступово додавати сіль одразу у необхідний об’єм води. Якщо акваріум досить великий, зазвичай саме так і роблять.
Та одразу після додавання сольової суміші не поспішайте запускати акваріум – вода ще не готова. Тепер важливо, щоб усі складові елементи солі розпочали повну взаємодію між собою і водним середовищем. Для цього потрібен час – 24 години. А після можна вмикати і акваріумне приладдя.


С самого початку життя акваріума не забувайте щодня стежити за параметрами води: солоність за допомогою ареометра, а жорсткість –  спеціальними тестами для вимірювання. Робити це необхідно мінімум 2-3 тижні, доки ви не переконаєтеся у стабільності створеної системи або не зрозумієте закономірності, які її порушують.


Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.