PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Екзот вдома: як обрати ящірку для утримання?

Екзот вдома: як обрати ящірку для утримання?

Мрієте про рептилію вдома – ми допоможемо обрати улюбленця. Відповімо, якій рептилії легше організувати правильний раціон харчування і яку тваринку безпечно утримувати сім’ям з дітьми.

Доглядати плазунів легше, ніж багатьох інших домашніх звірів: приручені екзоти не мають звички кусатися, вміють дружити з дітьми, менше їдять, відповідно, і прибирати за ними можна трошки рідше. Важливо спочатку забезпечити улюбленця необхідними умовами існування, а вже тоді можна насолоджуватися компанією екзота. 

Невибагливі любителі поїсти

Важливий елемент утримання рептилій – якісне харчування. Більшість ящірок – комахоїдні. Це зобов’язує власників утримувати власну кормову базу. А ще такі смакові вподобання більшості рептилій власникам домашніх особин лише на користь. Бо створити повноцінний рослинний раціон для таких улюбленців досить складно. 

Наприклад, щоденний раціон єдиної травоїдної рептилії – зеленої ігуани – повинен містити більше 10 рослинних компонентів у правильному співвідношенні і об’ємі. Тому, обираючи екзота, важливо подумати про можливість забезпечити улюбленця повноцінним раціоном. Або звернути увагу на всеїдних і невибагливих особин.

Наприклад, бородата агама. Це невеличка рептилія, яка віддає перевагу змішаному типу харчування: чим доросліша вона, тим більше рослинної їжі потребує. Але такого різноманіття як зеленій ігуані агамі не потрібно. Рослинний раціон дорослої особини можна і треба урізноманітнювати комахами.
Ящірки побільше, наприклад, варани в дикій природі харчуються теплокровними. І власники можуть це використати з користю – для полегшення утримання екзота. Адже рептилія, яка полюбляє м’ясо теплокровних, в домашніх умовах може харчуватися деякими продуктами зі столу власника – фаршем, сиром та яйцями. 

«Зручними» в плані харчування також є герозаври – всеїдні рептилії. Їхні їстівні потреби цілком може задовольнити котячий корм. А ще герозаври полюбляють фрукти і овочі, різноманітних комах, зокрема й тарганів. 

Яку б рептилію ви не обрали, пам’ятайте: у тераріумі улюбленця обов’язково має бути лампа обігріву. Без неї неможливе нормальне травлення рептилії – лише гниття вжитої їжі.

Діти і екзоти

Рептилії відповідають основним критеріям, за якими слід обирати тваринку для дитини – безпечність та контактність. Плазуни не викликають алергічних реакцій, дресировані та виховані особини не мають звички кусатися, з ними добре впораються діти віков від 7-8 років. Обирати слід невеличких звірів – пошукайте серед геконів, представників сімейства агамових, або, наприклад, хамелеонів. 

До утримання великих рептилій слід ставитися обережно – варани або ігуани підходять для утримання дорослими спеціалістами. 
Також сім’ям з дітками від восьми років можна утримувати змій. Дует інструктованого чада та невеличкої прирученої рептилії є цілком безпечним. Можна звернути увагу на маїсового полоза або королівську змію. Такі улюбленці приємні на дотик, приручені особи добре реагують на контакт з людиною і не будуть проти пограти з дитиною.

Транспортування екзота з магазину

Обираючи улюбленця, подумайте, як будете везти його додому. Легкість транспортування – ще один важливий нюанс. Рептилії переносять дорогу легше за гризунів і папуг, бо їдять рідше і звикли подовгу сидіти нерухомо. Змії перевозяться в спеціальних мішечках, ящірок – у картонних або пластикових боксах. 

Обирайте улюбленця відповідально!


Назад

Добавить комментарий

Комментарии

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.