PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Тхір вдома: особливості утримання і правила безпечної взаємодії з хижим звіром

Тхір вдома: особливості утримання і правила безпечної взаємодії з хижим звіром

Вже утримуєте або тільки мрієте про фретку? Тоді ховайте далі відро зі сміттям і перед включенням пральної машинки завжди перевіряйте барабан. Це важливо. Ми розкажемо особливості утримання тхорів вдома, і тоді ви зрозумієте чому. 

Фретки у своїй любові до ігор випереджають навіть котів та собак. Але веселощі не єдина їхня слабкість. Перш ніж завести тхора, пропонуємо познайомитися з ним ближче. Наприклад, чи знали ви, що фретки – відомі любителі поспати?

Звички та особливості тхорів

Сон – надважливий елемент життя цих звірів. Йому вони присвячують більшу частину доби. Взимку, наприклад, можуть спати близько 22 годин. Водночас тривалість відпочинку залежить не лише від пори року – від інших зовнішніх факторів, віку, стану та настрою тваринки. 

При цьому, коли тхір поринув у глибокий сон, його не так вже й легко розбудити. Іноді доводиться буквально трясти звіра. А коли той відкриє очі, остаточно прокинутися йому допомагає пропозиція власника пограти. Фретки – холерики, вони збуджуються з півоберту.   
А ще ці тваринки полюбляють ховатися в неочікуваних місцях. В дикій природі вони ведуть «напівнорний» спосіб життя, тому у хатніх умовах вивчають усілякі щілини, отвори, коробочки, але із більшим задоволенням – пральні машини та ящики з білизною. Там вони можуть навіть спати. Тому тхорів залишати без нагляду небезпечно – потім їх важко відшукати, – і обов’язково слід перевіряти побутове приладдя перед включенням.  

Водночас фретки бережуть меблі – вони не мають звичку що-небудь гризти, як постійно це роблять гризуни або іноді молоді собаки.

Також на поведінку вдома впливає харчова спеціалізація фреток. Це хижі створіння, вони люблять полювати і завжди раді поласувати чимось смачненьким. Тому усі людські смаколики слід тримати далі і надійно сховати або щільно зачинити відро зі сміттям – там тхори шукають їжу, і роблять це не дуже обережно.  
Через усі такі особливості, відпускати у вільні мандрівки домівкою можна лише приручених тхорів. 

Як подружитися з фреткою? 

Приручення та виховання такого звіра забезпечить вашу безпеку. Хижі тхори мають грайливий норов, активно реагують на рухомі предмети і полюбляють кусатися. Це для них природна звичка. Але її можна і вкрай важливо контролювати.

Особливо кусючими є молоді фретки. В іграх між собою вони тренують свій мисливський інстинкт, який тільки починає проявлятися. І вже у віці чотирьох тижнів щелепи тхорів настільки потужні, щоб зробити боляче і серйозно травмувати свого супротивника або необережного власника. 

Але зазвичай звичка кусатися минає самостійно: коли тваринка звикає до людини, до її рук, які приносять смачненьке, тхір розуміє, що оборонятися немає причин. Але впродовж перехідного періоду надважливо не дозволяти улюбленцю себе кусати. Інакше це не мине самостійно, а перетвориться на звичку, якої буде важко позбутися.  

Щоб запобігти укусам, можна використовувати шкіряну рукавичку – одягати її перед контактом зі звіром, щоб уникнути ран. Але робити це слід недовго – лише доки фретка не звикне до вашої компанії.  
Якщо ж звір все ж таки вкусив або тільки починає поводитися агресивно, тваринку можна вгамувати декількома способами:

  1. 1. Взяти її за загривок – як робить фретка-мама зі своїми малюками, – і декілька разів впевнено її трухнути. Потім можна посадити звіра у клітку, щоб остаточно його заспокоїти.
  2. 2. Можна використати душ – облити улюбленця прохолодною водою.
     

Вихований і приручений тхір поєднує у собі характерні особливості одразу двох найпопулярніших домашніх тваринок – кота і собаки. На вусатого фретка схожу манерою гратися, а на песика – відданістю своєму власнику. 

Бережіть свої руки від зубів тхорів – не дозволяйте себе кусати. Так, і з порадами від команди PetsToday, шансів виховати слухняного і безпечного звіра більше.

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.