PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Тхір вдома: особливості утримання і правила безпечної взаємодії з хижим звіром

Тхір вдома: особливості утримання і правила безпечної взаємодії з хижим звіром

Вже утримуєте або тільки мрієте про фретку? Тоді ховайте подалі відро зі сміттям і перед включенням пральної машинки завжди перевіряйте барабан. Це важливо. Ми розкажемо особливості утримання тхорів вдома, і тоді ви зрозумієте чому. 

Фретки у своїй любові до ігор випереджають навіть котів та собак. Але веселощі не єдина їхня слабкість. Перш ніж завести тхора, пропонуємо познайомитися з ним ближче. Наприклад, чи знали ви, що фретки – відомі любителі поспати?

Звички та особливості тхорів

Сон – надважливий елемент життя цих звірів. Їй вони присвячують більшу частину доби. Взимку, наприклад, можуть спати близько 22 годин. Водночас тривалість відпочинку залежить не лише від пори року – від інших зовнішніх факторів, віку, стану та настрою тваринки. 

Причому, коли тхір поринув у глибокий сон, його не так вже й легко розбудити. Іноді доводиться буквально трясти звіра. А коли той відкриє очі, остаточно прокинутися йому допомогаэ пропозиція власника до гри. Фретки – холерики, вони збуджуються з півоберту.   
А ще ці тваринки полюбляють ховатися в неочікуваних місцях. В дикій природі вони ведуть «напівнорний» спосіб життя, тому у хатніх умовах вивчають усілякі щілини, отвори, коробочки, але із більшим задоволенням – пральні машини та ящики з білизною. Там вони можуть навіть спати. Тому тхорів залишати без нагляду небезпечно – потім їх важко відшукати, – і обов’язково слід перевіряти побутове приладдя перед включенням.  

Водночас фретки бережуть меблі – вони не мають звичку що-небудь гризти, як постійно це роблять гризуни або іноді молоді собаки.

Також на поведінку вдома впливає харчова спеціалізація фреток. Це хижі створіння, вони люблять полювати і завжди раді поласувати чимось смачненьким. Тому усі людські смаколики слід тримати подалі і надійно сховати або щільно зачинити відро зі сміттям – там тхори шукають їжу, і роблять це не дуже обережно.  
Через усі такі особливості, відпускати у вільні мандрівки домівкою можна лише приручених тхорів. 

Як подружитися з фреткою? 

Приручення та виховання такого звіра забезпечить вашу безпеку. Хижі тхори мають грайливий норов, активно реагують на рухомі предмети і полюбляють кусатися. Це для них природна звичка. Але її можна і вкрай важливо контролювати.

Особливо кусючими є молоді фретки. В іграх між собою вони тренують свій мисливський інстинкт, який тільки починає проявлятися. І вже у віці чотирьох тижнів щелепи тхорів настільки потужні, щоб зробити боляче і серйозно травмувати свого супротивника або необережного власника. 

Але зазвичай звичка кусатися минає самостійно: коли тваринка звикає до людини, до її рук, які приносять смачненьке, тхір розуміє, що оборонятися немає причин. Але у перехідний етап надважливо не дозволяти улюбленцю себе кусати. Інакше це не мине самостійно, а перетвориться на звичку, якої буде важко позбутися.  

Що запобігти укусам можна використовувати шкіряну рукавичку – одягати її перед контактом зі звіром, щоб уникнути ран. Але робити це слід недовго – лише доки фретка не звикне до вашої компанії.  
Якщо ж звір все ж таки вкусив або тільки починає поводитися агресивно, тваринку можна вгамувати декількома способами:

  1. 1. Взяти її за загривок – як робить фретка-мама зі своїми малюками, – і декілька разів впевнено її трухнути. Потім можна посадити звіра у клітку, щоб остаточно його заспокоїти.
  2. 2. Можна використати душ – облити улюбленця прохолодною водою.
     

Вихований і приручений тхір поєднує у собі характерні особливості одразу двох найпопулярніших домашніх тваринок – кота і собаки. На вусатого фретка схожу манерою гратися, а на песика – відданістю своєму власнику. 

Бережіть свої руки від зубів тхорів – не дозволяйте себе кусати. Так, і з порадами команди PetsToday, шансів виховати слухняного і безпечного звіра більше.

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.