PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Як і яких мавпочок можна утримувати вдома?

Як і яких мавпочок можна утримувати вдома?

Мрієте про мавпочку? А знаєте, яку можна утримувати вдома і як це робити? Адже далеко не кожен примат згодиться для життя в хатніх умовах. Про великих особин – а у випадку з мавпами це ті, які важать понад кілограм – доведеться забути, тому що від розміру тваринки залежить її поведінка і масштаби шкоди, яку вона може заподіяти. Тому ідеальні варіанти для утримання вдома – ігрунки й тамарини.


Ігрунки залежно від виду можуть важити лише 100 грамів, але в середньому приблизно 200-300 грамів. Вага тамаринів теж варіюється від 200 до 900 грамів.

Облаштування мавпячого побуту

Своєю поведінкою мавпочки нічим не поступаються собакам або котикам, але їх відрізняють умови утримання. На відміну від традиційних домашніх улюбленців, примати не можуть жити просто у квартирі – їм потрібен окремий просторий вольєр. Ним може стати клітка для великих папуг.


У вольєрі має бути будиночок – або дерев’яний, або тканинний – і підігрів. Ігрунки й тамарини в природі живуть у тропіках, тому в домашніх умовах в одній точці їхнього вольєру температура має бути вище 30 градусів. Для забезпечення такої умови можна використати звичайну лампу розжарювання або інфрачервону. Саме під ними слід розмістити будиночок улюбленця.
Окрім цього, у вольєрі таких приматів обов’язково має бути ультрафіолетове світло – воно вберігає тваринок від рахіту та порушень обміну речовин, убезпечує від наслідків нестачі сонячного світла в домашніх умовах, – і в жодному разі не має бути протягів. Якщо потоку повітря уникнути не вдається, вольєр мавпи можна захистити з боків фанерою або іншими матеріалами.


Але постійно перебувати у вольєрі тваринка не може – їй потрібно надати можливість пострибати, дослідити територію та поспілкуватися з власниками. Ідеальний варіант – утримувати одразу декількох мавпочок, бо примати соціальні створіння. Якщо такої можливості немає, тоді забезпечити улюбленця усією необхідною увагою та спілкуванням доведеться власникам.

Раціон домашніх приматів

Повноцінний комфорт в домашніх умовах мавпам забезпечують не лише затишна домівка й увага власників, а й також якісне харчування. Воно варіюється в залежності від віку приматів.


Маленьким улюбленцям слід пропонувати кашки дрібної фракції на молоці, можна на сухому, або на воді. При цьому заварювати їжу необхідно у теплій рідині – гаряча «забирає» багато вітамінів та інших корисних речовин.
В каші для дорослих приматів можна додавати родзинки, курагу, банани та інші фрукти. Фруктами приматів також можна пригощати окремо. І обов’язково 2-3 рази на тиждень слід давати улюбленцю білковий смаколик. В ідеалі – комах: зоофобусів, цвіркунів тощо.


Якщо забезпечити наявність вдома живого корму не вдається, його можна замінити вареним яйцем, сиром або курятиною. При цьому, якщо курятина, тоді обов’язково з хрящами. Від філе краще відмовитися – воно не несе такої користі мавпячому організму.


Але, перш ніж завести вдома мавпочку, задумайтеся: пахнути вона буде так, як схочеться їй, в туалет ходити – куди схочеться їй, і поводитиметься вона теж на власний розсуд. Якщо не злякалися – це перший показник осмисленості рішення узяти примата.


Бережіть своїх улюбленців!

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.