PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Як перевозити екзотичних улюбленців?

Як перевозити екзотичних улюбленців?

Екзотичними тваринами ми умовно назвали усіх домашніх улюбленців, крім котів і собак. Розповідаємо, як доставити до ветеринара, в гості, на перетримку чи в будь-яке інше місце рептилію, папугу, гризунчика або амфібію. 

Якщо ваш мандрівник – рептилія

Змій і великих ящірок транспортують в щільних тканинах – бавовняно-паперових мішках. Черепах або дрібних ящірок можна перевозити у спеціальних пластикових контейнерах або картонних коробках з невеличкими вентиляційними отворами.


Головне у транспортуванні усіх холоднокровних – підтримка необхідної температури. Не можна допустити перехолодження рептилії – це стрес для організму тваринки. Зігріти її можна за допомогою звичайної грілки з теплою водою, якщо покласти її на дно переноски. 


Взимку, коли на вулиці особливо холодно, можна перевозити улюбленця у щільній тканині, якщо пригорнути його до себе і сховати під верхнім одягом. Але ви маєте бути максимально обережним, щоб ненароком не нашкодити тваринці.

Як транспортувати папугу?

Птахи подорожують виключно в темних і теплих боксах, які добре вентилюються. Обсяг переноски не повинен обмежувати рух улюбленця, але й літати в ній птах не повинен. Це важливо, бо дозволяє уникнути травмувань під час мандрівки. 


Як бокс можна використовувати спеціальну переноску – її можна знайти у зоомагазинах – або скористатися підручними засобами. Головна умова до них – наявність вентиляційних отворів. 
Дно боксу слід встелити, щоб убезпечити пташку від слизької поверхні. Для цього можна скористатися щільною тканиною. Але не забувайте, що її слід міцно закріпити – дорогою папуга може в ній заплутатися.

Зовні переноску теж потрібно накрити. Обираючи тканину, орієнтуйтеся на пору року: влітку це може бути невагома хустинка, взимку – махровий рушник. 

Транспортувати птахів в громадському транспорті не рекомендується. Краще скористатися власним автомобілем або послугами таксі. Так ваш папуга потрапить до місця призначення з мінімальним стресом.

Транспортуємо гризунів

Перевезення щурів, заморських свинок, хом’яків та інших гризунчиків особливо не відрізняється від транспортування птахів. Головне – в жодному разі не можна використовувати як переноску сумку або вироби з тканини – під час подорожі улюбленець з легкістю погризе її дно і спробує втекти.  

Краще обирати невеличкі пластикові контейнери з маленькими вентиляційними отворами спеціально для мандрівок з гризунами.
Та не забувайте про облаштування комфортного температурного режиму для улюбленця: влітку дно контейнера можна встелити легкою тканиною, а взимку необхідно покласти в бокс грілку.

Перевозимо напівводяних та наземних амфібій

Для транспортування напівводяних – тритони, амбістоми – та наземних амфібій, наприклад, жабенят, використовуйте пластикові бокси для маленьких гризунів. Дно встелить вологим ґрунтом або субстратом.


Іспанських голчатих тритонів та аксолотлів, які живуть у воді, перевозять у контейнерах, які заповнені невеличким об'ємом води з акватераріуму улюбленця. 

Мандруємо з павучками і тарганами

Іноді трапляється необхідність транспортувати навіть цих улюбленців. Габаритних павуків і тарганів перевозять поодинці в окремих ємностях, а маленьких можна перевозити «колективом» у герметичних контейнерах – вони мають щільно закриватися і захищати своїх пасажирів від перепадів температур.

Дно ємності необхідно встелити, наприклад, серветкою, у літній період – зволоженою. Використовувати землю не можна.

Пам’ятайте: влітку бокс з тваринками не можна тримати під прямими сонячними променями, а взимку його краще занурити в пінопласт і обернути. 

Комфортної дороги вам і вашим улюбленцям!

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.