PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

6 міфів про утримання кроликів

6 міфів про утримання кроликів

Міфами оповито утримання чи не кожного домашнього улюбленця: ніби дієта котів має складатися з молока та риби, собакам обов’язково потрібно давати кістки, а домашніх папуг не обов’язково випускати політати. Так, і кролики ніби погано пахнуть, а ще кусають без причини – просто через жахливий характер. 


Кролики ж, всупереч поширеним міфам, можуть бути ідеальними улюбленцями: справляти потребу у спеціальному місці, проявляти інтерес і ласку до власників. Окрім цього, для повного щастя їм не потрібен сусід. Твердження про необхідність колективного утримання кроликів – міф

Міф №1: Кролику самотньо одному в клітці

Основа такої думки – природний спосіб життя кроликів. В дикій природі вони живуть великими групами по декілька сотень осіб. Це правда. Але водночас кожен кролик – індивідуаліст, який має власну нору і територію, яку охороняє від інших членів своєї кролячої сім’ї. Так і у квартирі: клітка кролика – його норка, в якій він досить комфортно почувається на самоті. Однак існують деякі вимоги до життя в норці. 

Міф №2: Кроликів задовольняє життя в невеликій клітці

Ці тваринки не страждають на клаустрофобію – їм добре в клітці. Водночас, щоб убезпечити кролика від ожиріння, потрібно час від часу випускати звіра з клітки побігати. Втім, якщо маленький кролик живе у просторій домівці, а ви не маєте часу наглядати його під час мандрівок квартирою, вигул можна пропустити. Але в такий спосіб кролик не зможе задовольнити свою допитливість, тому назавжди відмовлятися від прогулянок не можна. Міф №3: Кроликів не можна утримувати разом с собаками або котами

Нібито через слабку нервову систему кроликами протипоказані контакти з більшими за них тваринами, участь у виставках, купання тощо. Кролики насправді бояться усього. Але негативні наслідки має хронічний стрес. А сам стрес – нормальне явище для кожної істоти, яке допомагає мобілізуватися і зберегти собі життя. 


Так, якщо в домі окрім кролика живе ще кіт або собака, привчайте тваринок до спілкування поступово, до купання – змалечку, і до натовпу людей теж змалечку, якщо хочете показувати улюбленця на виставках. Адже звір не може жити в повній ізоляції.

Міф №4: Кролики погано пахнуть

Залишитися непомітним – головна задача кролика в дикій природі. Адже на нього постійно полюють хижаки. І тому навіть «кролячий горошок» практично не має запаху. Якщо ви почули специфічний запах, якого раніше не було, можливо улюбленець захворів і потребує допомоги ветеринара. 

Міф №5: Кролики не вміють ходити в лоток

Іншими словами – кролики випорожнюються всюди. Це правда, однак цих тваринок можна привчити до туалету – поставити лоток просто в клітці. Проте навіть найбільш виховані улюбленці іноді «промахуються».


Наприклад, кролик, який щойно пообідав, випорожнюється кожні 30 секунд. Якщо в цей час він гуляє поза кліткою, навряд буде повертатися в неї, щоб зробити усі свої справи в лоток. Окрім цього, кролики «не стримуються», коли переживають страх. Міф №6: Кусатися для кроликів – нормальне явище

Будь-яка тваринка, що має зуби, можу вкусити. Навіть папуга може клюнути. Однак кролики кусаються у виняткових випадках:


  1. 1. Через нестабільність психіки. Коли ви купуєте тваринку на ринку або в переході, ризикуєте придбати агресивну особину. Ризик зменшується з купівлею звіра в розпліднику. Адже заводники працюють не лише над зовнішністю кроликів, а й характером – до розведення відбираються добрі тваринки без ознак агресії. 
  2. 2. Якщо їх щось турбує. Наприклад, статеве дозрівання може супроводжуватися нервозністю. Також кролик може проявляти агресію через біль – він хворіє або його сильно стиснули у руках.


Правильний догляд, вдоволення потреб і адекватна оцінка особливостей кроликів – шлях до виховання здорового і щасливого улюбленця. Не вірте у популярні твердження – перевіряйте їх!

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.