PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

6 способів подовжити життя заморської свинки

6 способів подовжити життя заморської свинки

Щоб якомога довго насолоджуватися компанією мурчака, важливо вчасно і правильно доглядати здоров’я улюбленця. Насамперед необхідно знати, що свинок не вакцинують – лікують за фактом захворювання. Тому цих незахищених маленьких створінь потрібно оберігати з першого дня вашого знайомства.

Карантин для нового улюбленця

Якщо ви вже маєте кавію і нещодавно придбали їй друга, обов’язково влаштуйте новачку карантин – помістіть в окрему клітку. Де ви придбали гризуна – в розпліднику, зоомагазині або у знайомих – значення не має. В будь-якому разі новий мурчак два тижні повинен утримуватися в окремій клітці. Поспостерігайте за ним: як поводиться, як їсть, як почувається. Це убезпечить «першого» улюбленця від можливих захворювань і дозволить швидко зреагувати на хворобу новачка.

Аптечка для гризуна

Вона не замінить кваліфікованої допомоги спеціаліста, але дозволить надати улюбленцю першу допомогу.


На випадок запалення очей – механічне пошкодження сіном або тирсою, внаслідок неправильного росту зубів, тощо – в аптечці повинен бути фізрозчин. Використання людських очних крапель, особливо тих, що містять дексаметазон, можливе лише з призначення лікаря.


Якщо ви стригли гризуну кігті й випадково зачепили судину, щоб знезаразити рану і зупинити кров, знадобиться звичайний хлоргексидин – його теж покладіть в аптечку гризуна.


У разі запалення подряпин або ран, улюбленцю допоможуть протимікробні мазі, наприклад, «Левоміколь».
На випадок проносу в аптечці має бути щось на кшталт людського «Експумізану» або «Смекти», на випадок здуття – «Ентеросгелю». Конкретні препарати вам має порадити ветеринарний лікар, адже самостійне використання медикаментів може мати серйозні наслідки.


Для профілактики в аптечці завжди мають бути репеленти – краплі на холку.

Не забувайте про боротьбу з паразитами

Свинки, які мають хутро, можуть постраждати від паразитів. Якщо ви помітили, що улюбленець часто чухається, огляньте шорстку – в ній можуть оселитися власоїди – невеличкі жучки золотистого кольору. Вони не становлять загрози життю гризуна, але викликають дискомфорт. Саме для того, щоб позбутися паразитів, в аптечці мають бути протипаразитні засоби.

Слідкуйте за харчуванням гризуна

Від якості споживаних продуктів залежить здоров’я мурчака, зокрема і його зубів. Свинки можуть страждати на хейліт – грибкове захворювання. Серед основних причин його виникнення – харчування кислими або солодкими, брудними або несвіжими продуктами, нестача води тощо. Лікується хейліт спеціальними препаратами та змінами в раціоні тваринки. 


На час лікування виключається всі м’які продукти, соковиті овочі та фрукти, залишається тільки сіно і корм, в поїлці – чиста водичка. Тому формування здорового правильного раціону – це першочергова задача, яка дозволяє убезпечити улюбленця від неприємного і дискомфортного періоду лікування.

Оберіть безпечний наповнювачЗа умови неправильного утримання заморської свинки – якщо використовується гранульований наповнювач, клітка для тваринки замала і рідко прибирається – тваринка може страждати на пододерматит. Це захворювання характеризується появою на лапках гризуна виразок. Лікується воно довго і важко. 


Тому вкрай важливо найпершим ділом забезпечити улюбленця м’яким наповнювачем, – ідеальним варіантом є тирса середньої фракції – а далі регулярно його замінювати і підтримувати клітку тваринки в чистоті.

Тримайте свої хвороби при собі

Якщо ви, власник заморської свинки, захворіли на ГРВІ, бажано обмежити контакт з улюбленцем. Наприклад, можна винести клітку з мурчаком в окрему кімнату. Це потрібно, щоб убезпечити тваринку від зараження. Трапляється, що гризуни після спілкування з хворим власником починають хрипіти, кашляти та чхати. 

Лікування респіраторних захворювань у мурчаків – процес важкий і тривалий. Пожалійте свого улюбленця – не дайте йому заразитися від вас.


Дотримання таких нескладних правил збереже здоров’я мурчака і може подовжити його життя.


Бережіть свого гризунчика і передавайте вітання від команди PetsToday.

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.