PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Безпека харчування: як вберегти гризунчика від ожиріння?

Безпека харчування: як вберегти гризунчика від ожиріння?

Зайві кілограми псують і вкорочують життя гризунів. Ці тваринки схильні до ожиріння навіть більше, ніж коти та собаки. Причому організм зубатих створений, щоб постійно працювати та перетравлювати їжу. Тому просто посадити пухленького улюбленця на дієту — позбавити його сніданку або обіду — не можна.


Загроза ожиріння в тому, що розгледіти появу зайвих кілограмів на початковому етапі важко. Власник може навіть радіти хорошому апетиту улюбленця. Але вже на другій або третій стадії, коли хворобу можна побачити неозброєним оком, вона охоплює внутрішні органи, і це впливає на роботу всього організма.  


Зайва вага змінює спосіб життя тваринки. Їй важко себе доглядати, вона починає менше рухатися, і це загострює ситуацію. Ожиріння обмежує можливості гризунчика і небезпечне тим, що спричиняє появу інших не менш серйозних захворювань. Страждає імунна, серцево-судинна системи, опорно-руховий апарат, з’являються шкірні захворювання. А схуднути гризунам не так вже й легко.

За своєю природою травна система зубатих улюбленців розрахована на споживання низькокалорійних продуктів, — з низькою поживною цінністю — і створена, щоб постійно працювати. Кишківник гризунів не може залишатися без роботи — це погано позначається на його стані, і тому гризуни їдять постійно. Отже, ми не можемо просто позбавити хвору на ожиріння тваринку якогось приймання їжі. Важливо корегувати не кількість, а якість продуктів. 

Тож як запобігти ожирінню? 

  1. 1. Насамперед, не можна нехтувати спеціальними кормами для гризунів. Виробники зоотоварів знають потреби зубатих улюбленців, тому уникають зайвих та шкідливих додатків. Втім, у готових кормах може бути надлишок необхідних елементів. Але з ним боротися легше, ніж власноруч складати збалансований раціон. Тому задача власників  годувати улюбленців якісними кормами перевірних виробників, але при цьому знижувати їхню калорійність. В цьому допоможе клітковина. Інших варіантів для гризунів просто не існує.  


  2. 2. Джерелом клітковини може бути трава, сіно або овочі. Що саме пропонувати улюбленцю залежить від харчової спеціалізації тваринки. Наприклад, кролики або заморські свинки — суто травоїдні створіння, тому їм підійде сіно або свіжа травка. А хом’яків  відомих зерноїдів  треба забезпечити овочами. Фруктів намагайтеся уникати – вони занадто калорійні в порівняні з усім іншим.    3. 3. Клітковина здатна не тільки зменшити калорійність раціону і запобігти ожирінню, а й налагодити процес травлення.
    З нею гризунчик уникне дисбактеріозу, його зуби будуть добре сточуватися, а самопочуття поліпшиться. 

  4. 4. Пам’ятайте, що домашнім тваринкам не можна пропонувати людські смаколики  вони можуть лише нашкодити. А поки гризунчик не спробує чогось солоденького, солоненького або жирного, він не здогадається навіть, що таке існує, відповідно, просити шкідливі ласощі теж не буде. 


  5. 5. Якщо хочете побалувати улюбленця чимось смачненьким, обов’язково скорегуйте меню гризунчика  дайте менше корма. 


За хом’яками слідкуйте особливо — вони вміють ховати їстівні запаси. Важливо не годувати такого улюбленця, поки він не «знищить» усе сховане. Інакше існує ймовірність, що хом’як з’їсть подвійну порцію свого добового раціону. 
Привчайте гризунчика до правильного харчування змалечку. Боротися зі звичками вже дорослої особини вкрай важко. Та й власникам складно відмовити тваринці, яка жалісно споглядає прямо в очі і в такий спосіб просить ще один шматочок чогось їстівного. 


Пам’ятайте: розпещеність в їстівних справах може спровокувати ожиріння. 


Бережіть своїх улюбленців!

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.