PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Чи потрібні кролику сусіди по клітці?

Чи потрібні кролику сусіди по клітці?

Виходячи з того, що в дикій природі кролики живуть великими зграями, можна припустити, що домашньому карликовому кролику справді потрібен сусід по клітці. Однак насправді не все так однозначно.


Хоча в природних умовах кролики живуть групами, кожен член таких груп – справжній індивідуаліст, якого «мучить» територіальний інстинкт. Так, кожен зубатий має власну норку, яку він охороняє від своїх сусідів. Кролики, сильніші за інших, мають найбезпечніші норки, займають кращі пасовища і активно розмножуються. Слабкіші звірі часто стають жертвами гонінь та насилля з боку інших членів зграї, живуть на краю володінь і зазвичай погано харчуються. 


Тому і в домашніх умовах, якщо організувати кроляче сусідство неправильно, можна стати свідками сутичок і бійок своїх улюбленців. 

Кролики, яким краще залишитися на самоті

Очевидно, що звірів з власним характером, які уже мають невдалий досвід сусідства з одноплемінниками, не можна утримувати в одній клітці з іншими кроликами. Однак часто такі вихованці непогано ладять, наприклад, з кицьками. Це може бути виходом із ситуації, коли ви мрієте про другого улюбленця, але їм не може стати ще один кроль.  
Також сусідства з одноплемінниками не витримає слабкий кролик – більш мужній, сильний та норовистий буде його цькувати. 


Часто навіть в одному посліді один звір виявляється слабкішим за своїх братів та сестер – навіть за умови, що їжі вистачає на всіх, а територіальний інстинкт у маленьких кроликів ще не прокинувся. Якщо відсадити такого звіра в окрему клітку, його шанси на нормальний ріст та розвиток збільшуються. 


У дорослому житті до таких особин точно не можна нікого підселяти – спілкування з власниками йому буде цілком достатньо. 

Кролячий дует

У випадку, якщо ваш маленький кролик не демонструє зайвої норовливості або, навпаки, боязкості, можна спробувати підселити до нього сусіда. Однак важливо створити такий дует, поки звірі ще маленькі – доки їхній територіальний інстинкт спить. Адже дорослих кроликів, які уже мали власні володіння, подружити важко, але можливо. Тоді знайомити тваринок треба обов’язково на нейтральній території. 


Найбільші шанси на дружбу мають «тандеми», що складаються з двох самок або самця та самки. В останньому випадку улюбленців потрібно обов’язково каструвати та стерилізувати, доки їм не виповнилося по 5-6 місяців – якщо ви, звісно, не плануєте розводити тваринок. Кролячий гарем

Інший можливий варіант групового утримання декоративних кроликів – кастрований самець та кілька самок. В такій групі серйозних сутичок зазвичай не буває, і тваринки непогано уживаються одне з одним.

«Приречене» кроляче сусідство

Уникайте утримувати одразу двох самці в одній клітці – сутички і бійки неминучі навіть за будь-яких «пом’якшувальних» обставин. 


І загалом, хоч ви утримуєте одного або декількох кроликів, не забувайте спілкуватися з улюбленцями – домашнім прирученим створіннями також потрібна увага людини. 


Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.