PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Домівка хом'яка: де розмістити клітку гризуна?

Домівка хом'яка: де розмістити клітку гризуна?

Хом’яки віддають перевагу самотності. У природі вони живуть у глибоких норах, де зберігають усе необхідне задля власного комфорту. Туди ж гризуни складають їстівні запаси. Нора для них – це фортеця та сховище. Такий важливий елемент життєвого комфорту домашнього гризунчика не можна залишати деінде. 

Місце на височині

Хом'яки – створіння напрочуд полохливі, страхаються майже усього. Це легко пояснити: у дикій природі такі гризуни більшу частину життя проводять на сторожі, ховаючись від чисельних нападів хижаків. Останні атакують раптово та зверху. Тому у домашніх умовах ваша ініціатива поспілкуватися з улюбленцем не має стати для нього несподіванкою – хом’як має бачити усе, що відбувається навколо. Розташування клітки на височині дозволить уникнути стресових ситуацій. Так тваринка буде бачити, хто ходить по кімнаті та коли до неї тягнуть руки.

У теплі та сухості

У природі хом'яки живуть в теплих степах та спекотних пустелях. Вони звикли до умов такого ландшафту і вміють до нього пристосовуватися: у спеку, щоб добре перепочити, облаштовуються у прохолодному ґрунті. Тому головне завдання дбайливого власника – забезпечити улюбленця сухими і теплими умовами.


На балконі, у ванній кімнаті, усюди, де «стрибає» рівень вологості, розміщувати хом’ячка не можна. Біля вікон теж: негативний вплив матимуть палючі сонячні проміння, гарячі батареї, або, навпаки, холод та протяги.  У тиші та спокої

Усі гризуни дуже сприйнятливі до гучних звуків та шумів. А хом'яків характеризує ще й тонка душевна організація. Будь-який раптовий звук дестабілізує їхню тендітну нервову систему. Тому місце біля телевізора або стереосистеми точно не підійде для розміщення клітки улюбленця. Також не варто залишати поруч з нею мобільний телефон – несподіваний дзвінок коштуватиме хом’ячку нервів. 

У межах недосяжності до предметів інтер’єру

Хом'яки відомі своєю хазяйновитістю – тягнуть до клітки усе, що, на їхню думку, може підвищити рівень комфорту. Тож гризуни залюбки дістануться фіранки, якщо та опиниться у межах досяжності. Зуби хом'яки мають гострі, а тому захопити трошки тканини для них не проблема. Бережіть свій дім – розміщуйте клітку улюбленця якомога далі від м’яких елементів інтер’єру. 

У кімнаті «без запаху»

Запам’ятайте: залишати клітку з хом'яком у кімнаті, де йдуть ремонтні або малярні роботи, не можна. Запахи ацетону, фарби та іншої хімії можуть негативно вплинути на здоров'я тваринки. Також краще не курити поряд з кліткою улюбленця – його ніжному організму важко впоратися з хімічними парами та нікотиновою смолою.Далі від інших вихованців

Якщо окрім хом’ячка в будинку живе ще й кіт або пес, клітку з гризуном потрібно розмістити поза межами досяжності чотирилапого. Всупереч думці, що усі улюбленці в будинку можуть жити мирно, котик хом'яку навряд стане другом. Вусатий за своєю природою хижак, який полює на гризунів.


І не забувайте про власний комфорт. Хом'яки ведуть нічний спосіб життя: вечорами стають більш активними, починають метушитися та шарудіти. Тому краще розмістити клітку з таким гризунчиком у кімнаті, де ніхто не спить.


Бережіть комфорт своїх улюбленців!

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.