PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Дозвілля хом’яка: які безпечні та корисні іграшки запропонувати улюбленцю

Дозвілля хом’яка: які безпечні та корисні іграшки запропонувати улюбленцю

Хом'яки як усі інші гризуни насамперед потребують іграшок, які можна гризти. Вони допомагають тваринкам впоратися з постійним ростом зубів. Дерев'яні приладдя у цьому випадку найкращий варіант. Та хвойних виробів краще уникати – вони виділяють токсичні для гризунів аромати та речовини. Інше призначення іграшок – підтримка фізичного здоров’я улюбленця. Що, окрім бігового колеса, можна запропонувати гризунчику? 

Різновиди іграшок

Прогулянковий шар. Імовірно, найбільш безпечна для улюбленця можливість побігати по квартирі: просто саджаємо гризуна в шар і відправляємо на підлогу на пошук пригод. Всередину хом’як потрапляє через спеціальний люк. Складне кріплення унеможливлює втечу гризуна, а маленькі отвори забезпечують тваринці доступ до свіжого повітря.


Перевага такого приладдя в тому, що хом’як досліджує нові території безпечно для свого життя, а головне – в ньому ви точно не загубите улюбленця. Розмір іграшки гарантує, що тваринка не сховається під диваном, не втрапить за шафу і не закотиться у вузьку щілину. Окрім цього, якщо є необхідність, можна обмежити прогулянковий простір гризунчика.
Сходи для гризуна. Підіймаючись сходами, хом'як стимулює енергообмін, бореться із зайвою вагою, тренує витривалість. Пристосування для лазіння не обов'язково купувати, можна трохи пофантазувати і зробити його власноруч. 

Лабіринт. В такій іграшці хом’ячку радше сподобається можливість заховатися у затишному куточку, аніж можливість проявити кмітливість, щоб знайти вихід. Хом'яки побоюються майже усього, що відбувається навкруги, тому відшукати для себе безпечне місце – чи не головна мета їхнього життя. Пісочні ванни. Такий подаруночок – подвійна користь: розвага і купання улюбленця. В дикій природі хом'яки доглядають свою шорстку саме за допомогою піску. Для них такий спосіб чистки є найбільш оптимальним, а ще приносить багато задоволення. 


Головне – обрати правильний пісок. Кварцевий використовувати не можна. Підійде виготовлений спеціально для гризунів, який може містити мінеральні додатки. Пам’ятайте: пісочні ванни слід влаштовувати лише декілька разів на тиждень – залишати ємність наповнену піском у клітці на необмежений період часу не можна.  

Бігове колесо. Мабутьнайбільш популярна іграшка-тренажер. Клітка кожного хом'яка має бути обладнана таким приладдям. Коли обираєте колесо, переконайтеся, що воно підходить вашому улюбленцю за розміром і має тверду стійку поверхню. 

Як обрати основний тренажер хом'ячка – колесо?

Насамперед зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлена іграшка:

1. Дерев'яні тренажери зустрічаються в продажу рідко через свою коштовність. Та мають дещо суперечливу особливість: з одного боку, ймовірно, вони будуть знищені зубами гризуна, з іншого – якщо тренажер дійсно дерев’яний і нефарбований, він не завдасть жодної шкоди здоров’ю улюбленця, і гризти його цілком безпечно. 

2. Бігові доріжки з нержавіючої сталі можна знайти практично в кожному зоомагазині. За вартістю цей варіант можна вважати найбільш оптимальним, інша його перевага – міцність.

3. Варіації пластмасових іграшок для хом'яків необмежені – можна знайти на будь-який гаманець. Головне – впевнитися в екологічності матеріалу. 
Також обов’язково перевірте: 

1. Міцність конструкції. Тренажер не має хитатися від випадкового дотику – таке крихке приладдя швидко зламається.  

2. Надійність кріплення. Обираючи бігове колесо з боковим кріпленням, перевірте, щоб ґвинт був надійно закручений.

3. Легкість обертання. Не дуже сильно штовхніть колесо рукою зверху вниз. Якщо тренажер тугий, бігати на ньому улюбленцю буде складно.

І ще одне: уникайте колеса з рідким пруттям – в широкі проміжки можуть провалюватися і травмуватися лапки гризунчика. Краще зверніть увагу на моделі з цільною або сітчастою біговою доріжкою – вони найбільш безпечні.

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.