PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Харчові інстинкти кролика: як формуються смакові вподобання пухнастого улюбленця?

Харчові інстинкти кролика: як формуються смакові вподобання пухнастого улюбленця?

Нам може здаватися, що у декоративних кроликів не залишилося жодних інстинктів – так довго вони живуть у неволі. Деякі їхні звички або пристрасті  дійсно можуть змусити нас так думати. Однак не все так просто. Не можна плутати інстинкти і розум, забувати про важливість навчання.


Інстинктивна поведінка – це поведінка, яку усі члени виду приймають і переймають систематичним чином. Наприклад, рити землю – це інстинкт. Усі кролики – дикі і домашні – роблять це навіть за відсутності необхідності. І це не ознака розуму, а тільки відповідь інстинкту. Проте адаптація декоративного кролика до ритму життя, вимогам і заборонам, які висуває до нього людина, з якою він мешкає – це ознака розуму. У будь-якому випадку, кролик взмозі зробити вибір між інстинктом і розумною дією.


Існують дві розповсюджені точки зору на харчування кролика:


1. Тваринка сама точно знає, що її потрібно і можна, адже вона слідує інстинктам.


2. У кролика не залишилося жодних інстинутів – він століттями сидів в клітці і зовсім забув, що йому дійсно потрібно.


Звісно ж, кролик зберіг свої інстинкти, і в цьому можна переконатися на прикладі його поведінки. Тож чому він повинен втрачати свої харчові інстинкти? І чи залежить від них вибір їжі? Навряд.
Територія мешкання диких кроликів в природі завжди обмежена, кролячі містечка роками залишаються на одному місці і кролики постійно їдять одне й те саме. Вони знають, що безпечно, а що для їхнього організму небезпечно. Це інстинкт або знання? Доведено, що, при приміщенні кроликів, які виросли у різних зграях, на території, які містять однакові види рослинності, тваринки не одностайні у своєму «їстівному» виборі. Одні ігнорують рослини, які з задоволенням їдять інші. Тож кролячі вподобання не є проявами інстинкту, вони – прояв навчання.


Утримуючи кролика, ви, напевно, помітили, що він є примхливими, а його смаки чітко визначені. Вони формувалися під впливом інстинкту, навчання і персональних вподобань. 


Іноді кролики роблять не зовсім правильний вибір у своїх вподобаннях, бо не мають потрібної інформації. Як тваринка, якій судилося жити на галявині і чиї предки протягом багатьох поколінь жили в норах, може знати, які рослини корисні для нього в домашніх умовах? 


Природа робить правильні речі: в традиційних місцях проживання кроликів токсичні рослини часто непривабливі, вони колючі, погано пахнуть і не дуже смачні. Кролики їх не чіпають. А, наприклад, тропічні рослини? Про них тваринки не знають, бо ніколи з ними не стикалися. А пахне нова їжа дуже привабливо. І кролик смакує її без побоювань, незважаючи на природну недовірливість.
Деякі декоративні кролики їдять усе підряд: будь-які овочі і фрукти, навіть приготовлені, випічку, хліб, молочні продукти, м'ясо. З таким улюбленцем потрібно бути суворим. Відмовлятися від корисної їжі на користь ласощів не можна. Повернутися до нормального раціону буває важко. 


Втім, харчова цікавість в природі відіграє важливу роль: вона допомагає тваринкам пристосовуватися до різних змін. Але відкрити для себе новий вид їстівної трави і відкрити для себе смак печива або гамбургера – не одне й те ж саме.


У розпорядженні декоративного кролика – великий вибір їжі або речей, які йому хочеться спробувати. Але сам він не має змоги оцінити їхню токсичність, шкідливість або небезпечність. Це і навчання кролика правильному харчуванню – завдання власників.


Джерело: http://www.ladureviedulapinurbain.com/

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.