PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Ласощі для гризунів: корисні смаколики для безпечного гризіння

Ласощі для гризунів: корисні смаколики для безпечного гризіння

Латинська назва гризунів «rodentia» походить від дієслова «rodo», що означає «гризти». Це – улюблене заняття зубастих звірів. І якщо вони позбавлені їстівного приладдя, можуть позіхати на клітку або те, що в ній знаходиться. Проте гризунчики мають вагомі причини для того, щоб згризати усе на своєму шляху. 


Зуби у мишей, щурів та хом'яків ростуть протягом усього життя, і тому вимагають регулярного сточування. То чим пригостити зубастика, щоб допомогти йому у задоволені природної потреби? 


Задача власника – запропонувати улюбленцю їстівний і безпечний предмет сточування зубів, наприклад, крейду, ласощі у вигляді колосків або гранул, а загалом, продукцію будь-якої форми, але що виготовлена спеціально для гризунів.


Відсутність такої підштовхує зубатих до необдуманих вчинків.

Навіщо гризунам спеціальне приладдя для гризіння?

Якщо вчасно не подбати про корисне і смачне для свого гризунчика, він може почати гризти свою клітку, а далі ще миски, поїлки, іграшки тощо.
А якщо випустити звіра з клітки прогулятися, він обов’язково спробує на зуб дроти, особисті речі власників, які після потрапляння в організм можуть серйозно нашкодити здоров’ю улюбленця. 


Тому зверніть увагу на спеціальні ласощі для гризунів. Їх вибір не обмежується тільки смаком – можна вибрати і форму. Палички, печива, трубочки, кульки, ласощі у вигляді колосків, фруктові, овочеві, горіхові, медові, з сіном, кокосом або навіть сиром. Так, догодити можна навіть найвибагливішому звіру.


Можете кожного разу пропонувати улюбленцю нову форму і смак – так ви підтримаєте інтерес тваринки і позбавити її причин гризти власну клітку.

Їстівні іграшки

Якщо в клітці є дерев'яний будиночок, зазвичай він перший страждає від зубів гризуна. Шкода від такого «смаколика» мінімальна, але зубки тваринки значно скорочують строк служби будиночка. Щоб його подовжити, можна запропонувати вихованцеві погризти спеціальні іграшки – таке собі ноу-хау 2 в 1: і розважитися можна, і зубки сточити.
Така продукція абсолютно безпечна для гризунів. Її виробляють з натурального дерева або сухої трави – тобто з їстівної сировини. Але зверніть увагу: часто подібні іграшки фарбують. Деякі виробники використовують для цього натуральні барвники – сік буряка, наприклад, – а деякі – штучні. Вони можуть спричинити алергічну реакцію.


Тому уникайте купувати іграшки кислотних кольорів, і обов’язково читайте інформацію на етикетці – там пишуть, який барвник використовувався.  


Для гризунів їстівні іграшки та спеціальні ласощі не розкіш, а природна необхідність. У домашніх умовах зубаті тваринки не можуть самостійно знайти безпечний предмет для сточування зубів. Тому допомагати їм у цьому – задача власників.

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.