PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Як убезпечити гризуна від ожиріння?

Як убезпечити гризуна від ожиріння?

Серед собак проблема ожиріння є однією з найрозповсюджених у світі. Кролики і гризуни, за умови малорухливого способу життя і неправильного харчування, теж досить стрімко набирають зайві кілограми. А це проблема не лише фігури, а й здоров'я. 


Тварини із зайвою вагою страждають від проблем, пов’язаних з обміном речовин, кровообігом, вони не можуть слідкувати за власною гігієною, а тривалість їхніх життів коротшає. Такі звірі втрачають звичну рухливість – їм важко носити з собою додаткові сотні грам або часом навіть кілограми. Таким чином коло замикається: зайва вага обмежує рух тваринки, що сприяє поглибленню проблеми і атрофії м'язів.

Як зрозуміти, що улюбленець страждає від зайвої ваги?

Розмір і вага кроликів і гризунів варіюється в залежності від породи і виду тварин. Серед них зустрічаються маленькі тендітні особини і особини міцної великої статури. Втім, власнику будь-якого кролика або гризуна досить легко розпізнати наявність зайвої ваги в улюбленця – треба просто його погладити. Ребра, хребет і лопатки мають добре промацуватися, контури фігури – чітко розпізнаватися. 
Можна один раз на тиждень зважувати свого звіра і записувати результати – так легше слідкувати за показниками його тіла і більше шансів запобігти ожирінню. Різка втрата або набір ваги можуть свідчити про наявність захворювань. З цим питанням варто обов’язково звернутися до ветеринарного лікаря.


У дикій природі кролики, мурчаки, хом'яки, щури та інші гризуни знаходяться у постійному русі та в пошуках їжі. Малорухливий спосіб життя таких улюбленців в домашніх умовах і частування шкідливими смаколиками негативно впливають на фізичний стан їхніх організмів. Кастрація тварин хоч і супроводжується гормональною перебудовою, але не є головним чинником, що провокує ожиріння.

Як запобігти ожирінню?

Головний елемент правильного харчування кроликів – сіно. Хороше сіно можна розпізнати за приємним запахом і грубою структурою. Не зупиняйтеся на першій обраній пачці одного сорту. Запропонуйте кролику декілька видів, і подивіться, що обире сам звір. 
Корисним смаколиком для кролика є гілочка базиліка, для мурчака – шматочок солодкого перцю, сушений фрукт – для щура. Якщо хочете згодувати таким звірям сухарик, нібито для сточування зубів, потрібного ефекту домогтися не вдасться. Для зубів кроликів і гризунів сухарі не є твердими. Та й як булка може бути твердішою за зубну емаль? До того ж, потрапляючи у вологе середовище рота, сухар швидко перетворюється на кашу, а вуглеводи, які він містить, стрункій фігурі не сприяють.


Можливість побігати і погратися просто у своїй клітці, тобто фізичні навантаження, є ще одним способом профілактики зайвої ваги. Цьому сприяють встановлення лабіринтів, додаткових поверхів, коліс та інших приладь у клітці. 


Пам’ятайте: кроликам і гризунам не можна голодувати, вони можуть їсти близько сотні раз на день, і це типова для них поведінка. Головне – не кількість, а якість з’їденого.


Джерело: німецький журнал про кроликів та гризунів «Rodentia Nager & Co» 78, März / April 2014

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.