PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Радість гризунчика: як щури сміються?

Радість гризунчика: як щури сміються?

Від усіх інших гризунів щури відрізняються не лише хитрістю, жвавим розумом та кмітливістю. Як з'ясували зоологи, щури ще й сміються.


Деякі звуки, що відтворюють ці ссавці, нагадують хіхікання. Окрім цього, усвідомлено сміятися – а гризуни так виражають свої емоції – з усіх мешканців нашої планети можуть тільки люди і щури. Так, вчені вже давно встановили, що геноми цих створінь подібні між собою на 95%.


І що особливо цікаво – власник може самостійно розсмішити свого улюбленця.

Чому щури сміються?

Щоб ваш гризунчик посміхнувся і навіть посміявся, його треба полоскотати – внутрішню сторону лап, животик або за вушками. Найчастіше щури реагують на лоскіт сміхом – просто як люди, – вони насолоджуються процесом, і при цьому задоволено попискують.


Але не тільки лоскіт виклакає у щурів сміх. Коли зоологи спостерігали за поведінкою гризунів – дослідники намагалися встановити, чи усвідомлено щури радіють, – вони дізналися: ці звірі також регочуть, коли граються зі своїми побратимами або просто спостерігають за витівками інших щурів.
Так, дослідники стверджують: декоративний щур з більшою ймовірністю обере собі в шлюбні партнери особину, яка вміє сміятися і робить це частіше за інших.

Звуки спілкування щурів

Тональність і характер звуків, що видає гризун, бувають найрізноманітніші і залежать від ситуації.


Наприклад, вереском або скрекотом щури виказують страх або дискомфорт. Шипінням – ворожість або агресія. Тому якщо ваш улюбленець почав шипіти, краще його не турбувати – він може вкусити. Окрім цього, небезпечна ситуація, що й спричиняє шипіння, негативно позначається на нервовій системі гризунчика.


Проявом захоплення та радості від спілкування з людиною або побратимом є саме сміх, вихованець також може попискувати або похрюкувати.

Як зрозуміти, що гризунчик сміється?

За результатами дослідження, вчені стверджують: посмішку щури вміють висловлювати вушками. Якщо полоскотати звірку животик або лапки, його вушка почервоніють і можуть навіть трошки пом’якнути.
Зоологи пояснюють це так: коли щури переживають позитивні емоції, вони розслабляються, тоді до вух інтенсивно приливає кров, і вони помітно червоніють.


Декоративні щури, яких утримують вдома, істоти контактні, цікаві та ласкаві. На правильний догляд, щиру любов та увагу власників це симпатичне звірятко у відповідь може радувати власника посмішкою і навіть веселим сміхом.

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.