PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Сіно животворне, або Чому усі гризуни обов'язково мають їсти висушену травичку

Сіно животворне, або Чому усі гризуни обов'язково мають їсти висушену травичку

Сіно – невід’ємна складова правильного і корисного раціону гризунів. Для кроликів, мурчаків та шиншил – травоїдних – воно має стати основною раціону. Для хом’яків та мишей – зерноїдних – обов’язковим доповненням до меню. А пробачити байдужість до сіна можна лише щурам, бо вони всеїдні, і використовують висушену травичку як будівельний матеріал.

Аргументи на користь сіна

Сіно за своїм складом найбільш наближене до того, що їдять гризуни в дикій природі. Майже всі зубаті улюбленці, окрім вже зазначеного щура, є травоїдними: кролики, заморські свинки і шиншили найбільше вподобали травичку, хом’яки і миші – зерно. Така харчова спеціалізація тварин означає, що їхні організми пристосовані до низькокалорійної і грубої їжі – сіна.  


Цей смаколик сміливо можна назвати профілактичним і навіть лікувальним, він підтримує нормальне функціонування усієї травної системи гризунів, починаючи з зубів.  


Порівняйте скільки грам корму і сіна може з’їсти зубатий улюбленець протягом дня. Сіна – майже в 10 разів більше. Жування 1 граму висушеної травички займає у гризунів 12-15 хвилин. Так сіно буквально змушує працювати щелепи тварин в 10 разів довше. Це позитивно впливає на кровообіг і ефективність сточування зубів. 
Грубі волокна сіна в прямому сенсі не дозволяють травній системі гризунів залишитися без роботи, і сприяють перетравленню іншої їжі. Як? Кишківник зубаті улюбленці мають довгий, такий, що створений бути постійно заповненим. Сіно перетравлюється 5-7 діб, і цим забезпечує задовільну моторику кишечника. 


А ще висушена травичка підтримує нормальний рівень кислотності у кишківнику гризунів. Чому це важливо? При певному рівні pH в кишечнику тварин живуть «хороші» бактерії. А зміна рівня кислотності означає сприятливу середу для розмноження «поганих» бактерій – патогенної флори.  

Як обрати «правильне» сіно?

Спочатку зверніть увагу на колір. Якісне сіно має виражений зелений колір. Він означає, що травичку скосили до моменту її повного дозрівання. Тому у складі якісного відбірного сіна не має бути колосків. Інший важливий момент – ступінь сухості травички. Вона не має відверто розсипатися в руках. Якщо розсипається – сіно пересушили і краще обрати інше. 


Нормальне травлення гризунів забезпечують саме грубі волокна, тому зверніть увагу на сіно із крупного цільного листя. Якісну травичку можна гнути – вона не трісне і не розколиться навпіл.
Зверніть увагу: склад якісного на вигляд сіна може бути неоднорідним, і це нормальне явище. Наявність інших культур – безпечно для здоров’я гризунів.


Корисна порада наостанок: за будь-якого раціону харчування обов’язково забезпечте гризунчика питною водою. Її нестача негативно позначається на роботі кишечника і нирок, яку не можна компенсувати навіть найкращим сіном. 

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.