PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Як доглядати здоров’я гризунів вдома?

Як доглядати здоров’я гризунів вдома?

Що допоможе шиншилам, мурчакам та кроликам почуватися краще? Цих зубатих тваринок об’єднує одна важлива особливість. Вона пов’язана з харчовою поведінкою – визначає, що їдять тваринки і як засвоюються корисні речовини.


Так, усі троє гризунів називаються цекатрофами від латинського слова caecum – сліпа кишка. Саме там відбувається друге коло травлення. Природа визначила так, що шиншили, мурчаки та кролики їдять свій власний кал, який забезпечує звірів жирними кислотами та вітамінами, що «народжуються» внаслідок власного бродіння та синтезу. 


Саме тому шлунково-кишковий тракт можна назвати слабким місцем цих гризунів. Ситуації, коли вони відмовляються їсти або не можуть сходити в туалет, потребують негайного втручання лікаря. Це – кризовий стан, якому втім можна запобігти. І один з найбільш важливих інструментів підтримки здоров’я гризунів вдома – правильне харчування. 

Профілактика захворюваності

Йдеться не про звичну медикаментозну профілактику, а про створення коректних умов життя тварин. У випадку з шиншилами, мурчаками та кроликами особливої уваги потребує харчування.  


Так, гризуни мають гризти. Насамперед, щоб сточувати зуби. І в цьому допоможе правильна їжа. 


Жодна крейда та дерево не допоможуть тваринці слідкувати за ростом зубів. Вони сточуються виключно за допомогою мікрокристалів діоксиду кремнія, що містяться в сіні. Воно має складати 80% добового раціону гризунів. Інакше сточувати зуби тваринки доведеться лікарю за допомогою бормашини та часто з використанням анестезії. 
І не біда, якщо гризун «запустив» різці, – «передні» зуби – бо їхній ріст лікарі коректують відносно легко. Однак в деяких пацієнтів насамперед відростають корні зубів, які можуть проростати у нососльозні канали, носові ходи, і цим спричиняти чхання та постійну сльозотечу. Діагностувати, що саме зуби стали причиною таких симптомів може тільки лікар, і тільки він здатен вилікувати звіра.  


Тому краще не позбавляти гризуна сіна. Водночас треба обмежувати його у зернових кормах. Тваринці, яка важить до півтора кілограма, треба лише 5-7 грамів зерна на добу. А якщо звір харчується гранульованим кормом, тоді його добова доза не має перевищувати 30-35 грамів. 


Чому важливо слідкувати за об’ємом порцій? Одне зернятко для гризуна за кількістю калорій можна порівняти з гамбургером. Так, звір отримує такі об’єми енергії, які важко використати в домашніх умовах життя – в клітці. Це може спричинити появу зайвої ваги у звіра. Але не тільки.

Коли не можна відкладати візит до ветеринара? 

Неправильне харчування може ускладнити процес дефекації. Нестача клітковини, яку тварини отримують з сіном або соковитими кормами, може призвести до шлунково-кишкового стазу. Погіршує ситуацію малорухливий спосіб життя домашніх гризунів і їхня нелюбов пити воду. 


Так, кишечник гризунів може зупинятися. Виправити це може тільки лікар за умови, що тваринка якомога швидше потрапила до лікарні. 
Тому, якщо гризун втратив апетит, – не їсть взагалі або їсть вибірково, почав повільно пережовувати їжу, при цьому в нього тече слина та наявні виділення з носа та очей – якщо звір не ходить до туалету і водночас став апатичним, треба негайно звернутися по допомогу. 


Тому не жалійте сіна гризунчику, забезпечте йому постійний доступ до питної води, і слідкуйте за поведінкою тваринки. Так можна запобігти хворобі, а в разі її настання – швидко зреагувати і врятувати свого улюбленця.

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.